Wrocław/X CYRKULACJE: Adam Pater „Komunikacja – świadomość ekspresji: ciało, głos, emocje” – laboratorium

Zdjęcie: Wrocław/X CYRKULACJE: Adam Pater „Komunikacja – świadomość ekspresji: ciało, głos, emocje” – laboratorium

fot. materiały organizatora, Adam Pater

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku, w dniach od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Oprócz warsztatów odbywających się w ramach ścieżek twórczych i lekcji otwartych, w programie znalazły się także laboratoria – zajęcia pomyślane jako przestrzeń do eksperymentowania. Jedne z nich, zatytułowane Komunikacja – świadomość ekspresji: ciało, głos, emocje, poprowadzi Adam Pater.

Prowadzący o laboratorium:

Czy komunikacja jest tylko wymianą informacji, czy może czymś więcej? Na czym ona polega? Jakich środków używamy, aby porozumiewać się ze światem? Ile ważą owe środki, którymi posługujemy się w celu skomunikowania się z otoczeniem? Dzięki jakim nośnikom komunikujemy się na zewnątrz, a jakich używamy w dotarciu do siebie samych? Spróbujemy przyjrzeć się różnym elementom biorącym udział w codziennej komunikacji oraz ekspresji, z jaką uzewnętrzniamy/uwewnętrzniamy nasze komunikaty, pragnienia, myśli, emocje. Zapraszam do spotkania na GŁOS, poprzez CIAŁO, żeby objawić światu swoje EMOCJE.

Prowadzący:

Adam Pater – absolwent Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu oraz Studium Zawodowego Coacha Biznesu przy Pracowni Coachingu NOVO. Obecnie student ostatniego roku w SWPS na wydziale psychologii, ze specjalnością psychologia kliniczna i zdrowia. Specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji.

Praktyczne umiejętności zdobywa w Szpitalu Tworkowskim, w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia na oddziale psychiatrycznym dziennym, gdzie odbył trzymiesięczny staż, a obecnie kontynuuje wolontariat. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, jak również dla ludzi biznesu oraz osób z uzależnieniami. Od 10 lat stale pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Towarzyszy zarówno grupom, jak i w indywidualnych spotkaniach. Pomaga ludziom rozwijać ich kompetencje w zakresie sztuki prezentacji i wystąpień publicznych, komunikacji oraz tych komponentów, które mają wpływ na jej ekspresję: głos, dykcja, mowa ciała. W jego pracy z drugim człowiekiem kluczowe są uważność, szacunek i otwartość na różnorodność, jak również praca w oparciu o rzetelną, dostępną wiedzę.

Koszt: dla uczestników pojedynczej ścieżki lub lekcji 20 zł, dla osób spoza festiwalu 30 zł

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Laboratoria są przestrzenią do eksperymentowania. To okazja, żeby zaprezentować swoją technikę, warsztat lub po prostu siebie. Prowadzący laboratoria są wybierani na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:15

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 18.15-19.45

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close