Wrocław/X CYRKULACJE: Aga Rybak i Dorota Kamecka „Wejście w kontakt” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/X CYRKULACJE: Aga Rybak i Dorota Kamecka „Wejście w kontakt” – lekcja otwarta

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku, w dniach od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Jedną z lekcji otwartych będą warsztaty Wejście w kontakt, które poprowadzą Aga Rybak i Dorota Kamecka. To propozycja dla osób stawiających pierwsze kroki w improwizacji kontaktowej, jak również dla tych, którzy pragną pogłębić swoje umiejętności lub po prostu dzielić z innymi przestrzeń tańca.

Prowadzące o warsztatach:

Contact Improvisation stwarza warunki i możliwość bycia tu i teraz, bycia w przepływie. Polega na uwolnieniu umysłu od rezultatu i praktykowaniu uważności w odniesieniu do siebie oraz do partnera podczas powstającego kontaktu. Dochodzi do przepływu komunikatów, wymiany energii, z której powstaje nowa jakość i potencjał do kolejnego ruchu, następnej kreacji i kolejnego spotkania. Podczas warsztatu poświęcimy czas na zorganizowanie własnego ciała, by wzmocnić jego świadomość i wprowadzić w stan rozluźnienia, który otwiera przepływ ruchu. Poszukamy ruchu organicznego oraz indywidualnych jakości. Poprzez zestrojenie zarówno z przestrzenią, jak i z grupą będziemy eksplorować różne warstwy i poziomy kontaktu.

Prowadzące:

Aga Rybak – uczy, porusza się, organizuje ciekawe wydarzenia. Od ponad 20 lat zajmuje się szeroko pojętą pracą z człowiekiem, której podstawa jest uznanie ciała za medium komunikacji ze światem. Praktykuje i łączy bogate sposoby pracy: oddech, masaż, taniec i ruch. Są to dla niej metody, które w naturalny sposób uwalniają potencjał sił witalnych i swobodną ekspresję. Przyczyniają się do nawiązania kontaktu z samym sobą i otoczeniem, dając głębokie doświadczenie życia i zdrowia. Jest absolwentką programów instruktorskich z zakresu terapii ciałem, tańca i ruchu. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w kraju i za granicą. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Partneruje w autorskim programie Jakuba Gontarskiego Struna ciała i Bojowy partnering. Członkini ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Inicjatorka wrocławskiego środowiska improwizacji kontaktowej. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Absolwentka Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Współtworzyła m.in. spektakle Animan – I Am That, Dom Wariatów oraz Idiota. Współtwórczyni Festiwalu CYRKULACJE, Kobietnika i projektu Planet Kids. Jest terapeutą oraz nauczycielem Lomi Lomi Nui – hawajskiej metody pracy z ciałem w systemie Aloha International – oraz Life Impressions Bodywork (Ayurweda & Life Impressions Institute). W swojej wieloletniej pracy zgłębiała również masaż tajski, metody mięśniowo powięziowe, terapię czaszkowo-krzyżową, podstawy osteopatii, BMC®. Ostatnim odkryciem jest Metoda Ilan Lev (ilanlev.org), której szkołę (filię) współzałożyła w Polsce.

www.agarybak.com, www.cyrkulacje.wroclaw.pl

Dorota Kamecka – tańczy, uczy, organizuje. Kulturoznawczyni, absolwentka Academy of New Dance and Improvisation, a także licznych programów instruktorskich z zakresu terapii i rozwoju osobistego przez taniec i ruch. Od lat nieustannie podnosi swoje umiejętności i kwalifikacje, biorąc udział w licznych warsztatach w Polsce i za granicą. Organizatorka i uczestniczka pierwszej w Europie szkoły Ilan Lev Method Poland (ilanlev.org). Członkini ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Inicjatorka wrocławskiego środowiska improwizacji kontaktowej. Od wielu lat prowadzi autorskie zajęcia pod nazwą Intudance, a także zajęcia ze świadomości ciała oraz pracuje z licznymi grupami seniorów. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty contact improvisation, animuje jamy CI i laboratoria (www.taniec-ruch.pl). Organizuje warsztaty i szkolenia z wybitnymi pedagogami z Polski i zagranicy. Taniec i jego oddziaływanie na wielowymiarowe funkcjonowanie człowieka jest jej pasją. Tym co aktualnie szczególnie ją interesuje jest poszukiwanie ruchu bezwysiłkowego, organicznego, w zgodzie z zasobami ciała. Współtwórczyni i organizatorka Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE.

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Koszt: 40 zł

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Lekcje otwarte to zajęcia o otwartej formule. Trwają krócej niż ścieżki, nie wymagają deklaracji uczestnictwa w określonych zajęciach przez cały festiwal. Przeznaczone są dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 13.00-14.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close