Wrocław/X CYRKULACJE: Anna Haracz „Anatomia świadomości” – lekcja otwarta dla wszystkich

Zdjęcie: Wrocław/X CYRKULACJE: Anna Haracz „Anatomia świadomości” – lekcja otwarta dla wszystkich

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku, w dniach od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Cykl festiwalowych lekcji otwartych otworzą warsztaty Anatomia świadomości, które poprowadzi Anna Haracz. Będzie to okazja, by na początku festiwalowych warsztatów, obudzić w sobie świadomość  zaczynając od ciała. Bo być świadomym jak zaznacza prowadząca to mieć wybór.

Prowadząca o warsztatach:

ŚWIADOMOŚĆ. Interesuje mnie świadomość. Jeśli jestem świadoma, to mam wybór. Zaczynam od ciała, bo ono jest zawsze ze mną.

NATURALNOŚĆ, na którą składają się z jednej strony delikatność i eteryczność ciała, a z drugiej jego siła i nieprzewidywalność. Pracuję nad tym, by ciało było na tyle sprawne, aby spójnie komunikowało, słuchało, żyło długo i szczęśliwie.

TANIEC to przede wszystkim wielopoziomowe narzędzie rozwoju, poznawania i eksplorowania siebie i świata. To także medium, za pomocą którego porozumiewam się ze światem na głębszym, pozawerbalnym poziomie. To sposób na transformację tego co mnie spotyka i dotyka w piękno i istotne wartości. Chcę używać tańca, ruchu, głosu, kreować, by coraz bardziej stawać się całością, świadomą siebie, używającą tej świadomości w pełni.

CZŁOWIEK fascynuje mnie jako całość: intelektualna, fizyczna i duchowa. Interesuje mnie wielowymiarowość ludzkiego życia: ciało, oddech, umysł, duchowość. To wszystko w mojej pracy jest równoważne i rozwijane równocześnie, i w miarę możliwości równomiernie.

WSZYSTKO. Krótko mówiąc, chcę wszystkiego i interesuje mnie wszystko. I być może z tego „wszystkiego” wyłoni się kiedyś, coś co można nazwać stylem, tyle że samo tworzenie stylu mnie nie interesuje, bo to ogranicza.

Prowadząca o sobie:

Jestem tancerką, choreografem, nauczycielem jogi i medytacji. Dwadzieścia lat temu założyłam Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino, by realizować swoje pasje artystyczne. Jogą zajęłam się w 2002 roku, gdzie od pierwszej lekcji wiedziałam, iż to jest to, co dopełnia moją pracę artystyczną i wspiera rozwój duchowy. W 2007 roku ukończyłam 3-letni kurs nauczycielski (zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, a poprowadzony przez Jurka Jaguckiego), otrzymując certyfikat Introductory II, uprawniający do nauczania jogi wg metody Iyengara na całym świecie. Przez 5 lat praktykowałam medytację Vipassana, a obecnie moją ścieżką rozwoju duchowego stał się Sufizm Uniwersalny. W 2010 roku zaczęłam praktykować Vinyasa Krama Jogę, dzięki której mogę zgłębiać tajniki zdrowego oddechu. Moim nauczycielem prowadzącym jest Maciej Wielobób, u którego kontynuuję kurs nauczycielski w nurcie Vinyasa Krama Joga. Obecnie łączę trudną sztukę taneczną z pasjonującą sztuką jogi, co jest dla mnie wyzwaniem i radością jednocześnie. http://kinovariatino.pl/ https://www.facebook.com/anatomiaswiadomosci/

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Koszt: 40 zł

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Lekcje otwarte to zajęcia o otwartej formule. Trwają krócej niż ścieżki, nie wymagają deklaracji uczestnictwa w określonych zajęciach przez cały festiwal. Przeznaczone są dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 18.00-19.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close