Wrocław/X CYRKULACJE: Joanna Łukasiewicz-Bernady „Poranny rozruch z Living Dance Form”

Zdjęcie: Wrocław/X CYRKULACJE:  Joanna Łukasiewicz-Bernady „Poranny rozruch z Living Dance Form”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku, w dniach od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Każdego dnia, przed rozpoczęciem intensywnej pracy w ramach ścieżek twórczych, lekcji otwartych czy laboratoriów, uczestnicy będą mieli możliwość przygotować ciało podczas Porannych rozruchów z Living Dance Form, prowadzonych przez Joannę Łukasiewicz-Bernady.

Prowadząca o zajęciach i o sobie:

Zapraszam Cię na zajęcia, podczas których przez 5 dni codziennie będziesz miał/a okazję poprzez ruch doświadczyć kilku jakości obecnych w naszym życiu, z których mniej lub bardziej swobodnie ciało korzysta na co dzień. Jest siła, koncentracja i scentrowanie. Jest miękkość, odpoczynek przyjmowanie. Jest ekspansja, rozciąganie, otwieranie i sięganie. Jest szybkość, instynkt, rozgrzewanie i zmiana wzorców. Jest też podążanie za tym co żywe, obserwacja, pozwalanie sobie na eksperymenty i wędrówki w świat emocji, uczuć, marzeń. Będziesz też mieć szansę doświadczyć w nowy sposób różnych obszarów własnego ciała. Living Dance Form jest efektem przetrawienia i połączenia różnych metod, które rozwijają świadomość siebie i świadomość ciała w ruchu, metod, których na przestrzeni lat uczyłam się i poznawałam – Dance Alive Mariane Karou, Psychologia Procesu Arnolda Mindella, warsztaty Victora Sancheza, Buddyzm Bon Tenzina Wangyala Rinpoche, Feldenkrais, Lowen, taniec, sport, Aikido, medytacja, praca z ciałem, huna. Wciąż rozwijam swój warsztat i uzupełniam o nowe wymiary, doświadczenia, ćwiczenia – wszystko, co działa i może nam pomóc na co dzień. Na moich warsztatach prowadzę uczestników do ich ciał, zachęcam do samoobserwacji, eksperymentowania, pozwalania sobie na różnego rodzaju doświadczenia i postawy. Jest czas na indywidualny ruch, na ruch w parach, w grupach, na dotyk, na bezruch, na tarzanie się po ziemi, na dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz na dostosowanie ćwiczeń do własnych możliwości i własnej gotowości w danym momencie. Jest też czas na śmiech, humor i dystans do samego siebie. http://AlchemiaRuchu.pl

Na poranne rozruchy – wstęp wolny dla wszystkich.

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close