Wrocław/X CYRKULACJE: Ula Wojtkowiak „Metoda GYROKINESIS®” – laboratorium

Zdjęcie: Wrocław/X CYRKULACJE: Ula Wojtkowiak „Metoda GYROKINESIS®” – laboratorium

fot. materiały organizatora, Ula Wojtkowiak

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku, w dniach od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Oprócz warsztatów odbywających się w ramach ścieżek twórczych i lekcji otwartych, w programie znalazły się także laboratoria – zajęcia pomyślane jako przestrzeń do eksperymentowania. Jedne z nich, zatytułowane Metoda GYROKINESIS®, poprowadzi Ula Wojtkowiak.

O laboratorium:

Metodę GYROKINESIS® (z łac. Gyro-Spirala, Kinesis-Ruch) pierwotnie nazywano „jogą dla tancerzy” i jest bazą dla Gyrotonic Expansion Sistem®, uznanego w świecie tańca systemu treningowego. Podobnie jak joga, GYROKINESIS® skupia się na zwiększaniu naturalnej elastyczności kręgosłupa, wzmacnianiu i rozciąganiu mięśni oraz dotlenieniu organizmu przy użyciu różnych technik oddechu. Różnica polega na tym, że „gyro” stawia na płynną formę ruchu poprzez spirale i skręty, co zapewnia wielowymiarowe zaangażowanie całego ciała, a dzięki łagodnym przejściom z jednej sekwencji w drugą uczy równowagi i poszerza zakresy ruchowe. Regularny trening wzmacnia głębokie partie mięśniowe, zaczynając od tych pomiędzy poszczególnymi kręgami kręgosłupa; wydłuża go i ułatwia mobilność przy wykorzystaniu wszystkich jego kierunków wygięcia. To metoda, która w szczególny sposób stymuluje układ nerwowy i system powięzi w ciele. Pracuje nad intencją ruchu, pozwala poruszać się z większą płynnością przy jednoczesnym utrzymaniu stabilnego ciała. GYROKINESIS® w szybkim tempie. bez ryzyka zakwasów, pozwala pięknie wyrzeźbić sylwetkę. W rezultacie, oprócz dobrego poczucia we własnym ciele, zyskujemy większą świadomość prawidłowej postawy na co dzień. Z metody tej korzystają atleci, sportowcy, tancerze (jest nieodłącznym treningiem Royal Ballet of London), jak i osoby starsze czy kobiety w ciąży, ceniąc sobie łagodny, a zarazem skuteczny sposób uelastyczniania stawów oraz przyjemną, płynną formę sekwencji. Praktyka GYROKINESIS® jest szczególnie korzystna dla osób o siedzącym trybie pracy, ponieważ niweluje napięcia pleców, wzmacnia i rozciąga jednocześnie wszystkie grupy mięśniowe.

Prowadząca:

Ula Wojtkowiak – od 5 lat certyfikowana trenerka nowatorskiej metody pracy z ciałem GYROKINESIS®;jest tancerką i instruktorką tanga argentyńskiego, aktorką i muzykiem. Ukończyła Akademię Teatralną DAMU w Pradze, Uniwersytet Jagielloński oraz Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. Jako tancerka pracowała w Operze Narodowej w Rzymie. Tam prowadziła kursy tanga, treningi aktorskie oraz zajęcia z przygotowania ciała do tańca i ergonomii ruchu. Współpracuje z wieloma świetnymi choreografami i tancerzami tanga argentyńskiego oraz z osteopatami i fizjoterapeutami. Prowadziła cykl zajęć treningowych projektu Ruch w Instytucie w Instytucie Teatralnym w Warszawie. Wykorzystując terapeutyczne aspekty techniki GYROKINESIS®, pracuje również z osobami ze schorzeniami kręgosłupa, z osobami starszymi oraz osobami, które wiele czasu spędzają przed komputerem.

Koszt: dla uczestników pojedynczej ścieżki lub lekcji 20 zł, dla osób spoza festiwalu 30 zł

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Laboratoria są przestrzenią do eksperymentowania. To okazja, żeby zaprezentować swoją technikę, warsztat lub po prostu siebie. Prowadzący laboratoria są wybierani na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:15

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 18.15-19.45

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close