Wrocław: X Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE

Zdjęcie: Wrocław: X Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE

Opera Bałtycka "Wieczór latynoamerykański", materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Już za trzy tygodnie we Wrocławiu rozpocznie się święto tańca, ruchu, improwizacji i jogi, czyli Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE. W tym roku Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego zaprasza do udziału w dziesiątej, jubileuszowej edycji, która odbędzie się pod nazwą Celebracja. W programie festiwalu solidna dawka warsztatów: ścieżki twórcze (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcje otwarte (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), laboratoria (zajęcia pomyślane jako przestrzeń prezentacji nowych prowadzących i eksperymentowania). Ponadto – poranne rozruchy, wieczorna joga, a także wydarzenia towarzyszące (jamy, koncerty i spektakle). Formuła festiwalu umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach – zarówno w ramach stałej grupy, pojedynczych zajęć czy wydarzeń otwartych dla wszystkich zainteresowanych, także osób spoza festiwalu.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Ośrodku Instytutu Grotowskiego Studio na Grobli (ul. Na Grobli 30/32).

O festwialu:

CYRKULACJE to pięć dni intensywnych warsztatów, nazywanych ścieżkami twórczymi, które są zorientowane na pracę w procesie. Praca ta może, lecz nie musi, zakończyć się pokazem finałowym. Do prowadzenia ścieżek zapraszani są czołowi polscy nauczyciele oraz goście z zagranicy. W ramach tzw. labów (laboratoria) i rozruchów organizatorzy dają szansę młodym, początkującym artystom i nauczycielom na zaprezentowanie się szerszej publiczności, a uczestnikom stwarzają jeszcze więcej przestrzeni na twórcze poszukiwania. Każdego festiwalowego wieczoru odbywają się wydarzenia towarzyszące w formie spektakli, koncertów i performansów. Sztandarowym wydarzeniem festiwalu są wieczorne jamy taneczne, na których uczestnicy mogą dać wyraz swojej żywiołowości, pasji i umiejętnościom. Jamom często towarzyszy muzyka na żywo, tworzona przez lokalnych wrocławskich muzyków.

Celem festiwalu jest przełamanie stereotypów dotyczących tańca. CYRKULACJE pokazują, że taniec to nie rzecz „do nauczenia”, ale przede wszystkim „do wydobycia”. Zgodnie z tą ideą, we wspólnych warsztatach mogą uczestniczyć  zarówno doświadczeni tancerze, jak i  amatorzy.

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

 

Program:

Ścieżki twórcze (warsztaty zorientowane na pracę w procesie twórczym, dla zamkniętej grupy osób, trwające przez cały festiwal):

Jacek OwczarekImprowizacja w ruchu

Iwona OlszowskaŚwiadomość ciała w oparciu o BMC® – połączenia w ciele

Maga Radłowska-JuddImprowizacja w kontakcie

Igor PodsiadłyTeatr interdyscyplinarny

Anna KrysiakTaniec fizyczny/ Ulubione miejsce

Anna Haracz i Radek Bekieler Ciało ma Głos

Lekcje otwarte (zajęcia o otwartej formule, trwające krócej niż ścieżki; nie wymagają deklaracji uczestnictwa w określonych zajęciach przez cały festiwal):

Gosia MielechGAGA/people

Filip WenckiKomunikacja somatyczna oraz Ekspresja. Poetyka ruchu

Iwona Olszowska – Taniec współczesny wg Izadory Duncan: Fall in dance with Isadora Duncan

Agnieszka Rybak i Jakub GontarskiBojowy partnering

Dorota Kamecka i Agnieszka RybakWejście w kontakt

Anna Krysiak Taniec fizyczny

Anna Haracz Anatomia świadomości (lekcja otwarta dla wszystkich)

 

Poranne rozruchy: Joanna Łukasiewicz-BernadyLiving Dance Form

Wieczorna joga: Baśka Gwóźdź – Vinyasa Yoga 

Laboratoria:

Ula Wojtkowiak – Metoda GYROKINESIS®

Adam PaterKomunikacja – świadomość ekspresji: ciało, głos, emocje 

Olga Maria Pobłocka – JA-MY. Wspólnota w improwizacji w kontakcie

 

Wydarzenia towarzyszące – wieczorne wydarzenia podczas festiwalu. Składają się na nie spektakle, koncerty, wykłady i panele dyskusyjne. Każdego dnia odbywają się również wieczorne jamy taneczne, które przybierają różne formy: są to jamy z muzyką na żywo, jamy z wprowadzeniem, jamy w ciszy, jamy z zasłoniętymi oczami i inne. Wśród nich, m.in.:

28 kwietnia – spektakl Iwony Olszowskiej Natura ruchuŚwięta geometria, z muz. Marcina Janusa
29 kwietnia – Jubileuszowy wieczór

30 kwietnia – koncert Teatru Zar oraz koncert muzyki improwizowanej: Sambor Dudziński i Goście

Opis i program wydarzeń towarzyszących: tutaj

Harmonogram na każdy dzień festiwalu: tutaj

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close