Wrocław/XI Mandala 2017/Atuty Sztuki 2017: Wojciech Grudziński „SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny” i Joanna Chułek „I always knew, I’ m gonna make it. Soudtrack #1”

Zdjęcie: Wrocław/XI Mandala 2017/Atuty Sztuki 2017: Wojciech Grudziński „SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny” i Joanna Chułek „I  always knew, I’ m gonna  make it. Soudtrack  #1”

SLAVE4YOU

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza w ramach XI Mandala Performance Festival na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny Wojciecha Grudzińskiego i I  always knew, I’ m gonna  make it. Soudtrack  #1 Joanny Chułek.

SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny

SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny jest abstrakcyjną choreografią nerwicy natręctw. Praca porusza kwestie ludzkich potrzeb, tego jak je wyrażamy oraz podświadomych sposobów demonstrowania fantazji i pragnień. Przy wykorzystaniu różnych środków przekazu i w nieco ironiczny sposób, praca pokazuje efekty zwykłych zdarzeń – banalnych, przypadkowych zlepionych historii, wypełniających codzienne życie. Często wstydzimy się swojej pierwotnej natury. Nie mówimy wprost o pragnieniach, realizujemy się przez inne przyjemności – pieniądze, zakupy, jedzenie. I wciąż czujemy, że nie możemy, albo nie umiemy być sobą w pełni.

gluten free – c‘est passe
stoi przy pomidorach malinowych i wspomina – czułam się jak Księżniczka pop
tesco only accepts visa, mastercard and american express

Represjonowanie pragnień odbija się negatywnie na kondycji psychicznej. Zastępcze czynności stają się najważniejsze, wyjście do supermarketu jest jak obsesja. Prawdziwe marzenia rozpływają się w bezmyślnym krążeniu po miejscach, które nie są nam potrzebne. Codzienność hipnotyzuje nas i już trudno powiedzieć czy w ogóle jesteśmy siebie świadomi. Śpiąca królewna z dwoma pokojami, kuchnią i łazienką. Opresyjne społeczeństwo. Poszukiwanie przyjemności. Warszawa stolica Polski. Chodźmy do tesco, chodźmy na spacer.

Praca nad projektem SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny rozpoczęła się podczas warsztatów 'Do yourself a favour’ z Ivo Dimchev w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (Kwiecień 2016).

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Wojciech Grudziński

Kostiumy: Clovis Nix

Wideo, reżyseria, świateł: Olga Tuz

Music Set: Anna Lann

Premiera: 4 września 2016

Czas trwania: 40 minut

Wojciech Grudziński

niezależny tancerz i choreograf

Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie oraz wydziału tańca współczesnego Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie realizuje program magisterski w Instytucie Międzywydziałowych Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie edukacji tanecznej brał udział w spektaklach wielu choreografów, takich,jak: Itamar Serussi, Hans van Manen, Ed Wubbe oraz Jiří Kylián. W 2013 roku jego autorska choreografia Fresh Flash została wyselekcjonowane przez dyrekcję Uniwersytetu Codarts do prezentacji w Korzo Theater i De Gouvernestraat w Holandii. Miedzy 2014 a 2015 współpracował z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc odział w dwóch produkcjach Spring Tide i About Lucien. W sierpniu 2015 roku dołączył do zespołu CoisCéim Dance Theatre w Irlandii. We wrześniu 2016 roku zaprezentował w ramach Sceny Tańca Studio autorski spektakl we własnej choreografii i wykonaniu SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny. Jest stypendystą holenderskich programów Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting (2012/2013) oraz Sichting Btekker – La Bastide (2013).

I  always knew, I’ m gonna  make it. Soudtrack  #1

Joanna Chułek – aktorka, tancerka. Zafascynowana polskim folklorem, a w szczególności kulturą górali Żywieckich i Podhalańskich. W 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, na kierunku aktorstwo oraz Państwowe Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na specjalizacji taniec współczesny. W każdej wolnej chwili ucieka w góry. Wyreżyserowała spektaklu 1725 m n.p.m. realizowanego w ramach autorskiego projektu BesKitu inspirowanego Beskidem Żywieckim. Ponadto jeździ konno i śpiewa w każdej możliwej sytuacji. Pracuje również jako alpinistka przemysłowa.

http://chulek.com.pl/

Bilety: 25 zł

***

XI Mandala Performance Festival

Kurator festiwalu: Adam Kamiński

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury UM Wrocławia i MKiDN w ramach Stypendium twórczego z upowszechniania kultury.

MKiDN Stypendium (miniaturka)      Logo Wrocław (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Klub Proza, ul. Przejście Garncarskie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close