Wrocław/XIII Brave Festival: ILL-Abilities – warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami

Zdjęcie: Wrocław/XIII Brave Festival: ILL-Abilities – warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIII edycji Brave Festival odbędą się warsztaty prowadzone przez Międzynarodowy Zespół Breakdancerów ILL – Abilities.

Warsztaty skierowane są do osób w wieku powyżej 13. roku życia z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi oraz umysłowymi.

Warsztaty prowadzone są przez tancerzy, którzy chcą pokazać, że mimo ograniczeń stawianych przez ciało, każdy jest zdolny do tańca i do ruchu. Lata doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami pozwoliły im wypracować metodę pracy i czerpania radości z ruchu.

Zespół ILL – Abilities to zespół tancerzy breakdance, w którego skład wchodzą artyści z różnych części świata (Kanady, USA, Holandii, Chile, Korei Południowej, Brazylii). Łączy ich determinacja do przekraczania granic i pokazywania, że to, co wydaje się niemożliwe, tak naprawdę leży w zasięgu możliwości. Takim podejściem chcą się dzielić z uczestnikami warsztatów.

Film promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=Es4t8PVptkI&t=81s

Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane organizatorzy proszą o kontakt na adres: u.andruszko@bravefestival.pl, numer telefonu 693 974 687.

***

Brave Festival 

Brave Festival jest jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”. W tym roku, po przerwie, Brave Festival powrócił do Wrocławia w formie biennale. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu,  które organizatorzy otrzymali od gminy Wrocław. Fundusze na wydarzenie przekazało również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Przeciw wypędzeniom z kultury” – hasło przewodnie festiwalu – doskonale oddaje jego istotę. Organizatorzy dbają, by Brave Festival był przede wszystkim okazją do dyskusji nad problemami społeczności zamieszkujących różne części globu. Również w tym roku niezwykli artyści opowiedzą publiczności o różnych powodach marginalizacji – politycznych, ekonomicznych i obyczajowych. Walka, podejmowana każdego dnia przez społeczności kultywujące swoją kulturę, w czasie festiwalu staje się również udziałem publiczności.

Brave Festival miał dotąd 12 niezwykłych edycji. Każda z nich otwierała drzwi do krainy tradycji i duchowego dziedzictwa kultur całego świata, których kultywowanie staje się dziś ogromnym wyzwaniem.

Brave Festival od wielu lat wspierany jest honorowymi patronatami UNESCO, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia oraz w podczas tej edycji Patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

http://www.bravefestival.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Wrocław: Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close