Wrocław/XIII Mandala 2019: Pink Mama Theatre „Fashion”

Zdjęcie: Wrocław/XIII Mandala 2019: Pink Mama Theatre „Fashion”

Pink Mama Theatre "Fashion"

Wersja do druku

Udostępnij

XIII Mandala Performance Festival 2019 zaprasza na spektakl Fashion Pink Mama Theatre w choreografii Sławka Bendrata i dramaturgii Dominika Krawieckiego.

O spektaklu:

Człowiek tworzy ubiór, a ubiór tworzy człowieka – moda towarzyszy ludzkości od zawsze i spełnia w życiu jednostki, jak i zbiorowości rozmaite cele. Podobnie jak religia i sztuka, doskonale odzwierciedla ona ducha epoki. Cel przyświecający modzie może być natury praktycznej, etycznej, seksualnej, estetycznej, a także reprezentatywnej. Dzięki temu nasze wewnętrzne przeżycia jesteśmy w stanie zamienić w manifest, który nosimy od urodzenia aż do śmierci. Fashion rzuca światło na wszystkie wymienione aspekty.

W przedstawieniu moda przedstawiona jest jako aspekt ludzkiej kultury i przeciwstawiona nudyzmowi, który uosabia czystą naturę. W naszym społeczeństwie natura, nasze własne ciało, rozumiana jest jako grzech. Czy moda, w takim razie, może być moralnym ratunkiem? Rozdźwięk między kulturą i naturą zaprezentowany w spektaklu, doprowadza do gwałtownej i głośnej kolizji.

Wykonawcy wcielają się w role dyktatora mody, naukowca, modelki, a nawet niewolnika industrializacji. Akcja sceniczna rozgrywa się w domu mody, ale czy aby na pewno jest to dom mody? Czy nie jest to czasem laboratorium, fabryka, szpital, a może obóz pracy? Do przedstawienia została skomponowana zniewalająca, silnie nastrojowa muzyka, która wprowadza widza w rytualny trans.

koncept, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki

choreografia: Sławek Bendrat

dramaturgia: Dominik Krawiecki

wykonanie: Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek

światła: Jonas Weber

muzyka: Valentin Markus Oppermann

wideo i zdjęcia: Patrycja Planik

kierownik produkcji: Angelika Rohrer

koprodukcja: Dampfzentrale Bern

Sponsorzy: Kultur Stadt Bern, Swisslos Kultur Kanton Bern, Ernst Göhner Stiftung, Migros Kulturprozent, Burgergemeinde Bern, Bürgi Willert Stiftung

premiera: 18 stycznia 2019/20 stycznia 2019, Szwajcaria

czas trwania: 110 min

Pokaz spektaklu współfinansowany przez Miasto Wrocław

Prezentacja w ramach Mandala Performance Festival przy współpracy z I’m part of
Kurator cyklu I’m part of: Marek Gluziński

Spotkanie z artystami po spektaklu poprowadzi Karol Adamowicz

Spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych

Pink Mama Theatre jest niezależnym, autorskim teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego, stworzonym w 2011 roku. Ich wspólne teatralne poszukiwania w obszarze queer rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w 2007 roku. Następnie zrealizowali w Marsylii eksperymentalny 45-minutowy film Id, w którym dużą rolę odgrywał ruch. Kolejne wspólne produkcje to zrealizowany w Bernie Yugoboy.com, zainspirowany twórczością Mariny Abramović oraz solo Bendrata Pinku chirashi. Prace zespołowe stworzone pod szyldem Pink Mama Theatre to: Escort (2011), Afterparty (2012), Ariel czyli Swinger’s Planets (2012), Freaks (2013). W skład zespołu wchodzą artyści z kilku europejskich państw (Polska, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia). Intencją twórców jest produkowanie widowisk z pogranicza teatru dramatycznego i teatru tańca, i tym samym łączenie teatralnych środków wyrazu. Naczelną ideą jest traktowanie wszystkich form teatralnych jednakowo i podjęcie próby dialogu między nimi. Zespół tworzą tancerze z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Francji i Włoch. Dzięki temu Pink Mama Theatre, staje sią platformą pomiędzy wschodnimi i zachodnimi tradycjami teatralnymi naszego kontynentu. Poszukiwanie własnych korzeni przez artystów oraz starcie się różnych kultur rozwija ich język, styl i ekspresję.

***

Bilety i rezerwacje w kasie Impartu

Program współfinansowany przez Miasto Wrocław, oraz Kultur Stadt Bern, Swisslos Kultur Kanton Bern, Ernst Göhner Stiftung, Migros Kulturprozent, Burgergemeinde Bern, Bürgi Willert Stiftung
Pokaz spektaklu Pink Mama Theatre we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław.

Kurator festiwalu: Adam Kamiński
Współpraca: Ewa Staroń, Małgorzata Gietler

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Impart, ul. Mazowiecka 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close