Wrocławski Teatr Pantomimy/„Akcja: EDUKACJA 2.0”: Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli – zgłoszenia

Zdjęcie: Wrocławski Teatr Pantomimy/„Akcja: EDUKACJA 2.0”: Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli – zgłoszenia

Fot. Małgorzata Wlaźlak.

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych i ruchowych. Warsztaty organizowane przez Wrocławski Teatr Pantomimy skierowane są do nauczycieli, animatorów i instruktorów prowadzących w szkole grupy teatralne, wychodzących ze swoją klasą do teatru, mających świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu uczniów. Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji i przekazanie uczestnikom warsztatów nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

Pantomima to tylko pozornie sztuka trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. W trakcie warsztatów prowadzący pokażą, że nic bardziej mylnego! Wypowiedź pozawerbalna to podstawowy rodzaj komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Szkolenie obejmuje 10 godzin warsztatowych prowadzonych przez dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Zbigniewa Szymczyka. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział zajęciach jest bezpłatny.

Szczegółowy plan zajęć:

21 kwietnia (piątek) – 17.00 – 19.00

22 kwietnia (sobota) – 10.00 – 14.00

23 kwietnia (niedziela) – 10.00 – 14.00

Zgłoszenia:

Uzupełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać na adres: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Do pobrania:

Karta zgłoszenia

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Akcja: EDUKACJA 2.0 i dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, ul. Aleja Dębowa 16, w godz. 17.00-19.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close