Wrocławski Teatr Pantomimy: Warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

Zdjęcie: Wrocławski Teatr Pantomimy: Warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

Fot. materiały Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza pedagogów, instruktorów teatralnych i nauczycieli do udziału w warsztatach teatralnych. Warsztaty skierowane są do pedagogów prowadzących zajęcia teatralne, wychodzących ze swoją klasą do teatru i mających świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu swoich uczniów. Celem jest podniesienie kompetencji nauczycieli i przekazanie nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy. Pantomima to tylko pozornie sztuka trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. W trakcie warsztatów będzie można się przekonać, że nic bardziej mylnego! Wypowiedź pozawerbalna to podstawowy rodzaj komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Szkolenie obejmuje 10 godzin warsztatowych prowadzonych przez aktora i pedagoga Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Artura Borkowskiego. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział zajęciach jest bezpłatny.

Zgłoszenia:

Uzupełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać na adres: agnieszka.charkot@gmail.com.

Kartę można pobrać ze strony: www.pantomima.wroc.pl.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akcja: EDUKACJA 2.0” i dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, Aleja Dębowa 16,w godz. 10.00-12.30 oraz 13.30-16.00, z godzinną przerwą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close