Wytnij-wklej – Magdalena Przybysz

Zdjęcie: Wytnij-wklej – Magdalena Przybysz

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Europejskiego Kongresu Kultury odbędzie się premiera najnowszej choreografii Magdaleny Przybysz. Wytnij-wklej prezentowane będzie w ramach projektu Art for Social Change 11 września 2011 r o godz 12.00 przed Pawilonem Czterech Kopuł we Wrocławiu. To wielopoziomowe wydarzenie koncentruje się przede wszystkim na przemilczanym fragmencie kobiecej historii po II wojnie światowej.

W performansie udział wezmą krakowskie tancerki, obok Przybysz: Barbara Bujakowska oraz Paulina Wysocka. Po pokazie odbędzie się projekcja filmu Jugów. Pamięć i zapomnienie. Opowieści przesiedlonych kobiet oraz rozmowa z inicjatorkami projektu, Aliną Doboszewską i Sławomirą Walczewską, które poprowadzą dyskusję z udziałem pisarek: Olgi Tokarczuk (Polska), Roswithy Schieb (Niemcy) oraz Marii Matios (Ukraina).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1, Wrocław

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close