Festiwal

XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Anastasia Valsamaki Body Monologue

Zdjęcie: XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Anastasia Valsamaki Body Monologue

Wersja do druku

Udostępnij

Do czego zdolne jest ciało Właśnie to pytanie, choć oczywiste, to nadal pozostające bez odpowiedzi, zadaje sobie na scenie Anastasia Valsamaki w swoim solo. Jest to swoista eksploracja możliwości ekspresyjnych ludzkiego ciała, której towarzyszy narracja przywołująca język tańca. Wykorzystanie struktury monologu pozwala nawiązać do wymownej, przedjęzykowej ciszy, w której ciało wyraża się poprzez ruch. Ciszę tę wypełniają gesty, zatrzymania, plastyczne formy i nieznane stany, a wszystko to przyciąga wzrok widza. To monolog ciała obejmujący płynność znaczeń, które ciało wyraża poprzez taniec.

O artystce:

Anastasia Valsamaki ukończyła z wyróżnieniem Greek National School of Dance (KSOT). Wraz z Hellenic Dance Company jako tancerka wystąpiła w spektaklach Marthy Graham czy Antona Lachkyego. Współpracowała również z takimi choreografami, jak Millicent Hodson i Kenneth Archer, Mina Ananiadou, Kyriaki Nasioula, Stella Fotiadi itd.

W 2016 roku zadebiutowała jako młoda choreografka spektaklem Sync, dzięki któremu na festiwalu Aerowaves znalazła się w gronie 20 najbardziej obiecujących młodych choreografów w 2017 roku. Spektakl ten zaprezentowany został podczas Aerowaves Spring Forward 2017 w Aarhaus (Dania), a także podczas Athens & Epidaurus Festival.

W 2018 roku współpracowała z Teatrem Narodowym w Grecji jako konsultantka choreograficzna. W tym samym roku wystawiła także Body Monologue podczas Arc For Dance Festival. W 2020 roku stworzyła DisJoint na siódmy festiwal młodych choreografów Fundacji Onassisa. Zdobyła także nagrodę artystyczną w ramach trzeciej edycji SNF Artist Fellowship Programme.

Pomysł i choreografia: Anastasia Valsamaki
Współpraca i wykonanie: Gavriela Antonopoulou
Muzyka: Konstantinos Bakogiannis
Kostiumy: Eleni Valsamaki
Produkcja: MINDTHELOOP
Nagranie, zdjęcia i montaż: Alekos i Christos Bourelias
Premiera: Arc For Dance Festival, 26 maja 2018, Grecja

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close