XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Anastasia Valsamaki „Body Monologue”

Zdjęcie: XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Anastasia Valsamaki „Body Monologue”

"Body Monologue"

Wersja do druku

Udostępnij

Do czego zdolne jest ciało? Właśnie to pytanie, choć oczywiste, to nadal pozostające bez odpowiedzi, zadaje sobie na scenie Anastasia Valsamaki w swoim solo. Jest to swoista eksploracja możliwości ekspresyjnych ludzkiego ciała, której towarzyszy narracja przywołująca język tańca. Wykorzystanie struktury monologu pozwala nawiązać do wymownej, przedjęzykowej ciszy, w której ciało wyraża się poprzez ruch. Ciszę tę wypełniają gesty, zatrzymania, plastyczne formy i nieznane stany, a wszystko to przyciąga wzrok widza. To monolog ciała obejmujący płynność znaczeń, które ciało wyraża poprzez taniec.

 

O artystce:

 

Anastasia Valsamaki ukończyła z wyróżnieniem Greek National School of Dance (KSOT). Wraz z Hellenic Dance Company jako tancerka wystąpiła w spektaklach Marthy Graham czy Antona Lachky’ego. Współpracowała również z takimi choreografami, jak Millicent Hodson i Kenneth Archer, Mina Ananiadou, Kyriaki Nasioula, Stella Fotiadi itd.

 

W 2016 roku zadebiutowała jako młoda choreografka spektaklem Sync, dzięki któremu na festiwalu Aerowaves znalazła się w gronie 20 najbardziej obiecujących młodych choreografów w 2017 roku. Spektakl ten zaprezentowany został podczas Aerowaves Spring Forward 2017 w Aarhaus (Dania), a także podczas Athens & Epidaurus Festival.

 

W 2018 roku współpracowała z Teatrem Narodowym w Grecji jako konsultantka choreograficzna. W tym samym roku wystawiła także Body Monologue podczas Arc For Dance Festival. W 2020 roku stworzyła DisJoint na siódmy festiwal młodych choreografów Fundacji Onassisa. Zdobyła także nagrodę artystyczną w ramach trzeciej edycji SNF Artist Fellowship Programme.

 

Pomysł i choreografia: Anastasia Valsamaki
Współpraca i wykonanie: Gavriela Antonopoulou
Muzyka: Konstantinos Bakogiannis
Kostiumy: Eleni Valsamaki
Produkcja: MINDTHELOOP
Nagranie, zdjęcia i montaż: Alekos i Christos Bourelias
Premiera: Arc For Dance Festival, 26 maja 2018, Grecja

 

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close