XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Chmielewska, Czyczel, Gryka, Szypulska „Lagma”

Zdjęcie: XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Chmielewska, Czyczel, Gryka, Szypulska „Lagma”

"Lagma", XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

Weź Lagmę.

Lagma powstaje przy użyciu pyłu bagiennego.

Włóż Lagmę, ona nieustannie drży.

Lagma jest z innego miejsca, jest zamkniętymi oczami.

Jak o niej mówić?

Lagma, lepka laguna, lateks, lapis, lawa.

W związku skóry:

Alicja Czyczel zaobserwuje jak taniec dźwięczy i stapia się w ryczącą hybrydę.

Marta Szypulska stworzy narzędzia dla performerek i wizualnego obrazka.

Aleksandra Gryka odpowie za sound design of Lagma.

Dana Chmielewska organizuje ruch skóry w czasoprzestrzeni.

 

O twórczyniach:

 

Dana Chmielewska – artystka choreografka, tancerka i performerka urodzona w Gdańsku. Praktykuje ilustrację i improwizację. Ceni niestrudzoną pracę nad sobą i ćwiczenie swojej wrażliwości. Wierzy w transformujący i polityczny wymiar pracy z ciałem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka Uniwersytetu Barcelońskiego. Ukończyła I i II moduł kursu choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Beneficjentka Alternatywnej Akademii Tańca, Stypendium Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, stypendium twórczego i rezydencji Dans i Blekinge w Karlskronie i stypendium kulturalnego Miasta Gdańsk. Tworzy performanse, choreografie, performuje i towarzyszy przy nauce ruchu i improwizacji.

 

Alicja Czyczel – choreografka, tancerka/performerka i kulturoznawczyni. Wychowywała się w Trójmieście, obecnie mieszka w Warszawie. Studiowała filmoznawstwo, międzyobszarowe studia humanistyczne i społeczne oraz choreografię w Krakowie, Warszawie, Paryżu i Montpellier. Uprawia choreografię w poczuciu, że to, co robi w studio, na scenie i/lub w przestrzeni publicznej ma realny, choć trudny do zmierzenia, wpływ na relacje społeczne, formy bycia razem i samoorganizacji. Czerpie siłę i przyjemność z tego, że taniec jest polityczny.

 

Aleksandra Gryka – kompozytorka. W 1997 roku ukończyła Państwową Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Jaśminy Strzeleckiej. W latach 1998-2003 studiowała kompozycję w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Krystyny Moszumańskiej-Nazar oraz Magdaleny Długosz i Marka Chołoniewskiego (kompozycja elektroakustyczna). Utwory Aleksandry Gryki były wykonywane w Polsce oraz za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech i na Ukrainie. Prezentowane były m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwalu Prawykonań w Katowicach, festiwali Sacrum Profanum i Audio Art w Krakowie, Musica Polonica Nova we Wrocławiu oraz Instalakcje w Warszawie.

 

Marta Szypulska – absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii ze specjalizacją Projektowania Ubioru. Swoje działania artystyczne kierunkuje w stronę projektowania ubioru unikatowego. Inspiracje czerpie z futurystycznych wizji i świata natury. Obecnie realizuje się w krawiectwie personalnym oraz w tworzeniu form na miarę performatywnych potrzeb.

 

Spektakl powstał w ramach StartUp – Scena dla Młodych, programu produkcyjnego Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

 

Organizatorzy zapraszają na spektakle odbywające się w ramach XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA. Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa. Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

 

Bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ul. Bruna 9

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close