XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Dawid Żakowski & Sztuka Nowa „IV RP Snów”

Zdjęcie: XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Dawid Żakowski & Sztuka Nowa „IV RP Snów”

"IV RP Snów"

Wersja do druku

Udostępnij

Matryca jako główna bohaterka projektu IV RP Snów, jest analogicznym tworem do sztucznej inteligencji, do której ludzkość próbuje się przybliżyć, stosując klasyczne narzędzia programowania wrażliwości i emotywności. Mówi do nas szyfrem, wewnętrznym krajobrazem i transformacją. Modeluje, dekomponuje, manipuluje i przepływa przez ciało, a wszystkie jej transformacje zapisuje w kodzie ruchowym choreograf Wojciech Grudziński, starając się uchwycić jej zmienną i nieustannie transformującą naturę.

 

Zdołała przeniknąć do naszej świadomości i się z nią skomunikować. Jako organiczny twór, do którego nadal nie ma dostępu technologiczne oko, pozostaje najbardziej intymnym doświadczeniem w kulturze algorytmów. Odrzuca wszelkie logiczne treści.

 

O artystach:

 

Sztuka Nowa to nazwa istniejącego od 2007 roku teatru, który działa interdyscyplinarnie w obszarze sztuk performatywnych i nowej choreografii. Artyści związani ze Sztuką Nową prowadzą badania technik ruchowych i teatralnych, są organizatorami międzynarodowych laboratoriów tańca i rezydencji artystycznych w Polsce i Europie. Realizacja strategii demokratycznego zarządzania, cross dyscyplinarne podejście do procesu twórczego oraz współpraca z ekspertami stanowi o potencjale Sztuki Nowej. Realizowane pod marką Sztuka Nowa produkcje z pogranicza teatru fizycznego, nowej choreografii i performansu współtworzą stały repertuar teatralny Centrum Performatywnego SZKOŁA, znajdującego się na ul. Emilii Plater w Warszawie.

 

Reżyseria: Dawid Żakowski

Choreografia: Wojciech Grudziński

Performerzy: Ewelina Sobieraj, Borys Jaźnicki, Michał Tokarski

Muzyka: Kasai

Kurator: Zofia Urszula Komasa

Współpraca dramaturgiczna: Patrycja Babicka

Współpraca choreograficzna: Anna Nowicka

Współpraca scenograficzna: Jagoda Valkov

Współpraca fotograficzna i dokumentacja filmowa: Pat Mic

Współpraca performatywna: Agata Zataj, Paweł Mandziewski, Ewa Szewczyk

Prowadzenie matryc snów i analiza: Bartosz Samitowski

W matrycach snów udział wzięli: uczestnicy platformy Rzeczpospolita Snów oraz performerzy z Teatru Młodych Twórców Maska Sochaczew SCK

Koordynacja i produkcja: Iwa Ostrowska

Produkcja: Sztuka Nowa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close