XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Fine5 „FN”

Zdjęcie: XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Fine5 „FN”

"FN"

Wersja do druku

Udostępnij

Zmiany. Zmiany są wszędzie – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nas. Pewne granice się burzą, zmieniają się wartości, percepcja i podejście. Granice krajów umacniają się, a w efekcie dowiadujemy się, jak wiele potrafimy znieść. Wszyscy konkurują między sobą. Świat, w którym żyjemy, jest pełen informacji, które uchodzą za prawdziwe. Jak w tym natłoku informacji czuje się nasz umysł? Jak reaguje na niego nasze ciało? Jak w dzisiejszych czasach posłuchać siebie i przystosować się do nowej normalności, która podlega ciągłym zmianom? Kiedy ludzkie ciało stanie się dla komunikatu społecznego miejscem odzwierciedlenia, przetworzenia i walki? FN opiera się na krótkich opowieściach, przemyśleniach i refleksjach nagranych podczas izolacji tancerzy. Uzupełnieniem jest materiał taneczny powstały w studio w procesie poszukiwania odpowiedzi na zadane pytania. Na proces poszukiwania i tworzenia wpływ miały pandemia COVID-19 oraz izolacja.

 

O artystach:

 

Teatr Tańca Fine5 powstał w 1992 roku. Jego misją jest tworzyć, występować i uczyć tańca współczesnego, a także angażować się we współpracę artystyczną w Estonii i na świecie, głównie w oparciu o wizję Tiiny Ollesk i Renee Nõmmika. Grupa nawiązuje dialog z różnymi partnerami i widownią, pracuje w różnych przestrzeniach i społecznościach oraz z różnymi pokoleniami tancerzy o odmiennych poglądach na ruch. Dzięki temu stworzyła ponad 50 dzieł i wystawiała je w 18 krajach. W latach 2021-2023 w ramach programu Kreatywna Europa Fine5 realizuje projekt BET – Body, Experience, Time Through 45+ Dancers. Projekt realizowany jest we współpracy z partnerami z Norwegii (Stellaris DansTeater) oraz Łotwy (stowarzyszenie PARTY).

 

Wykonanie: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohin

Reżyseria i choreografia: Renee Nõmmik oraz tancerze
Muzyka i efekty wizualne: Valentin Siltšenko i Renee Nõmmik
Kostiumy i scenografia: Kalle Aasamäe
Oświetlenie: Ants Kurist
Premiera: 1.11.2020, Tallin, Vaba Lava

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawieul. Bruna 9

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close