Zduńska Wola/„Myśl w ruchu”: Finał projektu „Myśl, Ruch, Taniec!”

Zdjęcie: Zduńska Wola/„Myśl w ruchu”: Finał projektu „Myśl, Ruch, Taniec!”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz w ramach projektu Myśl, Ruch, Taniec! realizowanego w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli będzie się odbywał w dwóch grupach. Grupa III  pokaże formę mini spektaklu tanecznego. Jest to grupa poznająca różne odmiany i odcienie tańca współczesnego. W spektaklu wykorzystane zostaną elementy zaczerpnięte od wszystkich instruktorów, z którymi młodzież się spotkała. Inspiracją stały się zajęcia z Leszkiem Bzdylem, Mikołajem Mikołajczykiem, Pauliną Wycichowską i Edytą Kuldą – instruktorem lokalnym. W spektaklu znajdą się elementy improwizacji, jakości ruchu, improwizacji kontaktowej oraz fragmenty choreografii poznanych podczas zajęć z zaproszonymi gośćmi.

Pokaz II grupy to prezentacja w stylach ulicznych, uczestnicy projektu pokażą  układ taneczny zawierający elementy break dance, dancehall, hip hop i jego odmiany takie jak house czy new age. Będzie to pokaz instruktorów Izabeli Wartalskiej i Jacka Wągrowskiego.

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Zduńska Wola: Miejski Dom Kultury, ul. Łaska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close