Ziębice/Myśl w ruchu 2019: „Mikser taneczny” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Ziębice/Myśl w ruchu 2019: „Mikser taneczny” – pokaz finałowy

fot. Agnieszka Rzepka

Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 9 czerwca w Ziębickim Centrum Kultury odbędzie się występ finałowy uczestników projektu Mikser taneczny. Przez trzy miesiące 30-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i przy muzyce na żywo, poznawała różne style tańca – od ludowego i hip-hopu po współczesny czy afrykański. Dodatkowo, oprócz bezpłatnych warsztatów, uczestnicy projektu mogli oglądać spektakle taneczne prezentowane we Wrocławiu –  jak choćby

operę dziecięcą „Najdzielniejszy z rycerzy”, którą Krzysztof Penderecki napisał do tekstu Ewy Szelburg-Zarembiny. Efekty swojej trzymiesięcznej pracy uczniowie zaprezentują przed publicznością na scenie Ziębickiego Centrum Kultury o godz. 17.00.

Projekt jest realizowany przez Fundację „Teraz Ziębice” i współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

Więcej informacji: www.teraz.ziebice.info, teraz@ziebice.info

Kontakt: Agnieszka Rzepka, tel. 697 434 989

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych, w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Ziębice: Ziębickie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 10

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close