Zielona Góra/Gdańsk/Elbląg/Gorzów Wielkopolski/Łódź: TO-EN Butoh Company „DISTURBANCES*”

Zdjęcie: Zielona Góra/Gdańsk/Elbląg/Gorzów Wielkopolski/Łódź: TO-EN Butoh Company „DISTURBANCES*”

Źródło fot. Instytut Optyki, Orsay.

Wersja do druku

Udostępnij

Performance TO-EN to zaproszenie do spotkania z tańcem butoh, gatunkiem wciąż nowym dla widza i zaskakującym stylistyką. Wyłamujące się wszelkim jednoznacznym kategoryzacjom, butoh burzy zastane formy i redefiniuje warunki wymiany artystycznej.

Tancerka butoh TO-EN i muzyk Timo Viialainen działają wspólnie w starciu z miejscem, dźwiękiem, publicznością. Porządek w rozproszeniu. Niewinne zamieszki rodzące się w żywiołowej wymianie między ciałem a przestrzenią. Kolizja – wzburzenie – opór. Zakłócenie – zgiełk – zaskoczenie.

Koncept, wykonanie: TO-EN
Audiosfera: Timo Viialainen (Finlandia)
Kostium: TO-EN

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

O ARTYSTACH:

TO-EN jest tancerką butoh. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE – biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce. TO-EN (z jap. „Ziemia-Ogród”, „Ogród Ziemski”) jest imieniem artystycznym tancerki.
www.toenbutoh.com

 

Timo Viialainen – muzyk, performer, artysta sztuk wizualnych z Helsinek. Występował w Europie oraz Ameryce Północnej. Członek „Lá-bas” – forum sztuki eksperymentalnej działającego w Finlandii. Podczas 11 lat swej działalności „Lá-bas” zorganizowało ponad 80 wydarzeń w kraju i za granicą, znacznie przyczyniając się do rozwoju i propagowania fińskiej sztuki z szeroko rozumianego pola eksperymentu (performans, sound art).
www.timoviialainen.net

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Zielona Góra: Galeria BWA, al. Niepodległości 19

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close