Zielona Góra: Warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto

Zdjęcie: Zielona Góra: Warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya zaprasza na warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto w Zielonej Górze. Podczas warsztatów uczestnicy zgłębią nie tylko znaczenie „ciała” i improwizacji w butoh, ale także dowiedzą się, jak istotne jest „Ma” czyli pusta przestrzeń. Uczestnicy osiągną zrozumienie tych konceptów poprzez ruch ciała i poznawanie otaczającej ich przestrzeni. Na warsztaty złożą się takie elementy, jak: podstawowy trening ruchowy, związek pomiędzy ciałem i przestrzenią, odkrywanie, gdzie i jak rozpoczyna się ruch w ciele. Warsztat jest otwarty także dla osób nie posiadających doświadczenia tanecznego lub teatralnego.

Yuko Kawamoto – tancerka i choreografka. Od 1991 roku praktykuje butoh  według liniii Tatsumiego Hijikaty. Jej  głównym nauczycielem był Yukio Waguri. W latach 1991-1999 członkini zespołu Yukio Waguri + Kohzensha, w 2000 roku założyła własny zespół Shinonome Butoh. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne i pedagogiczne. Od 2005 roku współpracuje z Teatrem Amareya z Gdańska – współtworzyła m.in spektakl Kantor_Tropy: COLLAGE, który w 2016 roku zwyciężył w kategorii „Najlepszy spektakl OFF-OFF” w rankingu „Gazety Świętojańskiej”.

Koszt warsztatów: 60 zł (ulgowy), 80 zł (normalny)
Obowiązują zgłoszenia mailowe lub telefoniczne:
amareya.theatre@gmail.com lub 605 228 391.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Zielona Góra: Koło Animatorów Kultury „Mrowisko”, al. Wojska Polskiego 86, w godz. 16.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close