Zobacz Alicjo w chor. Katarzyny Kmieć z Teatru Rozrywki na Scenie Otwartej

Zdjęcie: Zobacz Alicjo w chor.  Katarzyny Kmieć z Teatru Rozrywki na Scenie Otwartej

Wersja do druku

Udostępnij

 Alicja w Krainie Czarów  nie przestaje inspirować. Scenograf i choreograf Katarzyna Aleksander-Kmieć przywróciła tytułową postać do życia w widowisku tanecznym Zobacz, Alicjo w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Autorka prowadzi Alicję w podróż po magicznej krainie „nierealnej rzeczywistości” teatru. To dla bohaterki wędrówka zachwycająca, intrygująca, ale chwilami również przerażająca. Alicja będzie miała okazję skonfrontować swoje wyobrażenie o teatrze z jego realiami.  Na swojej drodze spotka przedziwne postacie, a w całej wędrówce towarzyszyć jej będzie tajemnicza Dama Pik.

Opowiadana tańcem historia wzbogacona jest  pomysłowymi kostiumami, które urchamiane są przez tancerzy, nadając im zupełnie nowy kształt i znaczenie. W przedstawieniu użyto kostiumów, które zostały zaprojektowane i wykonane do innych spektakli Teatru Rozrywki przez: Zofię de Ines, Dorotę Morawetz, Barbarę Ptak, Elżbietę Terlikowską, Grażynę Żubrowską i Jerzego Rudzkiego.

Zobacz Alicjo” to spektakl przede wszystkim dla widzów dorosłych. Tylko oni będą w stanie dostrzec wszystkie niuanse, z których Katarzyna Aleksander-Kmieć utkała swoją opowieść. Dzięki poetyce snu wszystko, co niemożliwe w świecie realnym, tu mogło zaistnieć. Dlatego nie dziwią najbardziej nawet surrealistyczne i groteskowe postaci. Aleksandra Kmieć stworzyła spektakl właściwie bez fabuły, za to po brzegi wypełniony tańcem. Choreografka mądrze wyważyła intensywność tanecznych ruchów, dzięki czemu nie mamy wrażenia nadmiaru czy chaosu na scenie. Podobnie zresztą jest z muzyką. Hipnotyzujące dźwięki wyraźnie podkreśla absurd i komizm czarodziejskiego świata.

 

Alan Misiewicz, „Gazeta Wyborcza −  Katowice”

Bilety: sektor A 35zł/ sektor B 25zł/ sektor C 20zł/ sektor D 15zł

Sprzedaż i rezerwacja: kasa MCK czynna od 8.00 do 20.00, ul. Traugutta 1, Tarnów, tel. 14 633 46 04

Karnet festiwalowy: 150 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach, u. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close