ENG
A A A
 styczeń 2020 
fot. Andrzej Grabowski

Bytom: W sobotę pierwszy pokaz w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020 – „Fabula rasa” Polskiego Teatru Tańca

21 stycznia 2020

W sobotę 25 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze ROZBARK w Bytomiu, w ramach zapowiedzi tegorocznej Polskiej Sieci Tańca, zobaczymy pierwszy spektakl. Będzie to Fabula rasa Polskiego Teatru Tańca w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Spektakl powstał na podstawie prozy poetyckiej Edwarda Stachury i jest on niepokojącą, hipnotyczną podróżą w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Kuźmiński sięga w nim po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki. 

Akram Khan Company „Outwitting the Devil”. © Jean-Louis Fernandez

Wiedeń: ImPulsTanz 2020 – pierwsze informacje na temat programu

21 stycznia 2020

Od 9 lipca do 9 sierpnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu ImPulsTanz 2020 w Wiedniu zaprezentowane zostaną spektakle tańca współczesnego i perfomanse z całego świata. Trójka czołowych światowych choreografów zaprezentuje swoje najnowsze prace na scenie Burgtheater. Wim Vandekeybus i jego zespół Ultima Vez pokażą TRACES (Ślady), zabierając widownię w podróż do początków ludzkości i natury. Dada Masilo – gwiazda południowoafrykańskiego baletu, w swoim najnowszej choreografii zbiorowej zaprezentuje Le sacre du printemps (Święto wiosny) do muzyki Igora Strawińskiego. Akram Khan przedstawi Outwitting the Devil (Przechytrzyć diabła), w który razem ze swoim międzynarodowym i wielopokoleniowym zespołem bada rytuały. ImPulsTanz, oprócz bogatego programu spektakli, oferuje swoim gościom również ok. 200 warsztatów tanecznych i projektów badawczych, a także stypendialne programy szkoleniowe danceWEB (mentorzy w 2020 to: Anne Juren i Frédéric Gies) i modułowy program ATLAS – create your dance trail (coach w 2020 to: Guy Cools).

Ramona Nagabczyńska "Części ciała", fot. Witek Orski

Ramona Nagabczyńska wystąpi w na festiwalu PNEU w Salzburgu

17 stycznia 2020

W poniedziałek 20 stycznia o godz. 18.00 Ramona Nagabczyńska pokaże swoje solo Części ciała w ramach piątej edycji festiwalu Performing New Europe (PNEU) w Salzburgu. Festiwal odbywa się w formacie biennale i poświęcony jest prezentacji artystów związanych z europejską siecią apap, do której Nagabczyńska należy. Pozostali artyści to: Erna Ómarsdóttir (Islandia), Christina Ciupke i Boris Hauf (Niemcy), Marta Navaridas (Hiszpania), Cláudia Dias (Portugalia), Mette Edvardsen (Norwegia), Lisa Vereertbrugghen (Belgia), Raquel André (Portugalia), Claudia Lomoschitz i Alex Franz Zehetbauer (Austria). Na finał pokazany zostanie kultowy The show must go on by Jérôme’a Bela, który SZENE wraz z lokalnymi performerami odświeżyła z okazji swojej 50 rocznicy.  PNEU potrwa od 20 do 25 stycznia. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia