ENG
A A A
 sierpień 2018 
Fot. materiały organizatorów

Poznań: Rozpoczynają się warsztaty tańca współczesnego „Dancing fairPlayce Poznań 2018”

17 sierpnia 2018

W dniach od 18 do 25 sierpnia odbędą się jedne z największych warsztatów tańca w Polsce. Ponad 500 uczestników zajęć; dzieci, dorosłych i seniorów oraz 17 pedagogów tańca z Polski i z zagranicy spotykają się w ośrodku fairPlayce na poznańskich Naramowicach, żeby rozpocząć kolejną, drugą edycję Dancing fairPlayce Poznań. Równolegle z warsztatami odbywa się wyjątkowy Tydzień Atrakcji z wolnym wstępem dla wszystkich mieszkańców Poznania. Organizatorzy zapraszają na bezpłatne pokazy taneczne, dyskoteki, kino w plenerze, zajęcia zdrowotne a nawet teatr.

 

Więcej informacji na:

http://www.fairplayce.pl/

https://www.facebook.com/dancingfairplaycepoznan/

 

Nowy Teatr w Warszawie: Za tydzień rusza przegląd „Nowy taniec z Izraela”

17 sierpnia 2018

W dniach 25 sierpnia – 2 września 2018 Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na projekt kuratorski Tadeusza Woleńskiego Nowy taniec z Izraela. Prezentacjom spektakli towarzyszyć będzie bogaty program warsztatów, realizowanych wspólnie z Warsaw Dance Department, a także specjalny pokaz filmu Mr. Gaga z profesjonalnym komentarzem. Jak zapowiada kurator projektu: „W ostatnich kilku latach taniec izraelski kojarzy się głównie ze stylem GaGa, stworzonym przez wybitnego, wieloletniego dyrektora artystycznego Batsheva Dance Company, Ohada Naharina. Nie ujmując bynajmniej Naharinowi zasług należy podkreślić, że nie jest to jedyna wizytówka izraelskiej sceny tańca współczesnego. Właśnie ta inna, mniej znana strona izraelskiej sceny tańca reprezentowana jest w przeglądzie „Nowy Taniec z Izraela” w Nowym Teatrze. Chcąc pokazać państwu różnorodność współczesnej sceny tańca w Izraelu zaprosiliśmy do współpracy dwóch różnych reprezentantów: niezależnego choreografa Michaela Getmana oraz zespół SOL”. Pokazy spektakli odbędą się w dniach 24 i 25 sierpnia. Publikujemy szczegółowy program przeglądu.

Fot. materiały organizatorów

Łódź: Zbliża się VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Retroperspektywy”

16 sierpnia 2018

W dniach 24-26 sierpnia i 31 sierpnia-2 września Teatr CHOREA zaprasza na VI edycję Festiwalu Retroperspektywy. Festiwal to miejsce konfrontacji artystycznych teatru niezależnego oraz mainstreamowego, platforma spotkań, warsztatów i dyskusji.

Przed widzami tegorocznej edycji dwa weekendy przeglądów spektakli i wydarzeń muzycznych. Na sobotnie i niedzielne przedpołudnia zaplanowano warsztaty i master class, a po przedstawieniach rozmowy z twórcami. 

 

Zapowiadamy wybrane wydarzenia. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia