ENG
A A A
 lipiec 2019 
37. Scena Tańca Studio, grafika na podst. zdjęcia Spyrosa Rennta do spektaklu "pearls before swine"

Już za tydzień 37. Scena Tańca Studio: „Tymczasowe Strefy Autonomiczne”, odsłona „Tymczasowa Strefa Autonomiczna”

19 lipca 2019

Przypominamy, że w piątek, 26 lipca rozpocznie się 37. Scena Tańca Studio. Przez trzy dni (26-28 lipca) w Teatrze Studio w Warszawie będziemy oglądać spektakle taneczne, które wybrał duet kuratorski Anka Herbut - Mateusz Szymanówka pod hasłem Tymczasowa Strefa Autonomiczna. To już ostatnia z trzech odsłon STS, składających się na cykl Tymczasowe Strefy Autonomiczne, który kuratorzy prezentowali od maja. Lipcowy program stanowi próbę wytworzenia Tymczasowej Strefy Autonomicznej w zakresie działań kuratorskich, choreografii, współpracy i wymiany wiedzy. Spektakle, które się w nim znalazły to propozycje na różnym etapie powstawania i eksploatacji: od researchu, przez pracę w procesie i studyjną modyfikację pracy galeryjnej, po pokaz premierowy i regularną prezentację. 

Hashimotowiksa "Afterhuman Afterparty", projekt plakatu Lola Haze

Płock: Kolektyw Hashimotowiksa wystąpi na Audioriver Festival

18 lipca 2019

W sobotę, 27 lipca kolektyw Hashimotowiska, tworzony przez Paulinę Jaksim i Katarzynę Kulmińską – na co dzień tancerki Polskiego Teatru Tańca – wystąpi na scenie głównej festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver w Płocku. Duet będzie można zobaczyć we współtworzym przez Jaksim i Kulmińską performansie Afterhuman Afterparty w reżyserii Magdaleny Koryntczyk, do muzyki DJ-a Manoida. Dla duetu Hashimotowiksa nie będzie to debiut przed tak ogromną publicznością. W zeszłym roku tancerki promowały teatr i taniec na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, gdzie wystąpiły we własnej choreografii pt. Uran Uran.     

fot. Kuang Jingkai (@dancealittleeveryday)

Teatr Tańca Zawirowania na festiwalach w Peru i Singapurze

17 lipca 2019

Na przełomie czerwca i lipca warszawski Teatr Tańca Zawirowania wziął udział w dwóch zagranicznych festiwalach tańca współczesnego, prezentujących produkcje z całego świata. Najpierw wystąpił podczas 31. edycji festiwalu Danza Nueva Festival Internacional de Lima w Peru, obok zespołów m.in. z Izraela, Francji, Niemiec, Norwegii, Meksyku i Peru, a następnie na M1 Contact Contemporary Dance Festival odbywającym się w Singapurze, gdzie z kolei występowały przede wszystkim zespoły z Azji, ale także artyści z Włoch czy Danii. Na obu festiwalach Zawirowania pokazały spektakl Real Love w choreografii Daniela Abreu.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia