ENG
A A A
 czerwiec 2018 
Bartosz Woszczyński „Czy już to_nie_my?”. Fot. materiały organizatorów.

Weekend z ZAWIROWANIAMI: Bartosz Woszczyński, Iwona Olszowska i Paweł Konior oraz Daniel Abreu z TT Zawirowania

22 czerwca 2018

Niezwykle ciekawie zapowiada się weekend z XIV Międzynarodowym Festiwalem Teatrów Tańca ZAWIROWANIA. W sobotę o godz.17.00 na Placu Zamkowym pokaz spektaklu Czy to_nie_my? w choreografii Bartosza Woszczyńskiego. Przedstawienie jest wizją współczesnego społeczeństwa oraz próbą zrozumienia głównych zasad nim rządzących. Tego samego dnia o 19.00 w Ośrodku ZAWIROWANIA z duetem Ewa i on wystąpią Iwona Olszowska i Paweł Konior. Jest to to odsłona jednego z serii duetów improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. W niedzielę o godz.19.00 w Ośrodku ZAWIROWANIA wyjątkowe festiwalowe wydarzenie – premiera spektaklu Teatru Tańca Zawirowania Real Love w choreografii Daniela Abreu. Jest to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku (Ilona Gumowska, Elwira Piorun i Izabela Prokopek).

Gorzów Wielkopolski/Kłodawa: W sobotę rusza Międzynarodowy Festiwal Tańca „Folk Przystań”

22 czerwca 2018

XXV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Folk Przystań” odbędzie się w tym roku w Gorzowie Wielkopolskim oraz Kłodawie. Wystąpią na nim artyści z trzech kontynentów; Ameryki Południowej, Europy i Azji. Będzie można oglądać koncerty, odpocząć w Kreatywnej Strefie Relaksu, a także bawić się z zespołami w ramach Klubu Przyjaciół Festiwalu. Wydarzenia festiwalu rozpoczną się 24 czerwca, a wielki finał nastąpi 29 czerwca. Działania festiwalu nie zamkną się tylko w granicach Gorzowa, ale sięgną również do mieszkańców gminy Kłodawa, do Barlinka, Kostrzyna, Myśliborza i Skwierzyny. Do Gorzowa przyjedzie około 300 tancerzy i muzyków z: Kolumbii, Kazachstanu, Malezji, Łotwy, Indonezji, Czech, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii i Polski. Będą rywalizować w międzynarodowym konkursie tanecznym, ale przede wszystkim będą dzielić się swoją kulturą, muzyką i  tańcem. Na scenach pośród międzynarodowych grup folklorystycznych zaprezentują się także lokalne zespoły: ZTL „Mali Gorzowiacy”, ZT „Aluzja” i ZA „Buziaki”.

Poznań: Finałowy weekend programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2018

22 czerwca 2018

W ramach Malta Festival Poznań 2018 trwa Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, którego kuratorką jest Joanna Leśnierowska. Przed nami finałowy weekend, podczas którego wystąpią Leon and the Wolf z Grecji (priorytetowi artyści Aerowaves 2016, piątek godz. 18.30), Hodworks (trzykrotni artyści priorytetowi Aerowaves, w tym w 2015 roku ze spektaklem, który zostanie pokazany w Poznaniu; sobota godz. 18.30), Aleksandry Borys (sobota i niedziela o godz. 17.00) oraz Jeanine Durning (niedziela godz. 18.30). Na pokazy Aleksandry Borys organizatorzy przygotowali bezpłatne wejściówki – zapisy  pod adresem: m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia