ENG
A A A
 grudzień 2018 

Trwa trasa spektaklu „It's Gonna Rain” Macieja Kuźmińskiego ze Scapino Ballet Rotterdam

14 grudnia 2018

Najnowszy spektakl Macieja Kuźmińskiego It's Gonna Rain, stworzony dla zespołu Scapino Ballet Rotterdam, rozpoczął swoją trasę po Holandii. W zeszłym tygodniu przedstawienie zostało przyjęte owacjami na stojąco w teatrach Schiedam Schouwburg oraz Theatre Rotterdam. Maciej Kuźmiński znalazł się w gronie artystów i artystek, którym powierzono stworzenie choreografii do cieszącego się międzynarodowym uznaniem projektu TWOOLS 2018, realizowanego przez Scapino Ballet Rotterdam. Zaproszenie do współpracy z SBR jest kolejnym wyróżnieniem dla artysty, nagrodzonego podczas XXX edycji prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hanowerze, gdzie otrzymał II nagrodę oraz nagrodę Scapino Production Prize za choreografię Dominique.

 

It’s Gonna Rain to dynamiczny spektakl o ludziach próbujących trwać w nietrwałym świecie, w którym technologia tworzy niemal niewyobrażalne możliwości. To rzecz o podróży przez świat, który zmienia się w coraz szybszym tempie.Kuźmiński konfrontuje publiczność z rzeczywistością, odwołując się do przenikającej muzyki Steve'a Reicha (It's Gonna Rain pt. 1).

Na zdjęciu:Tomasz Szczepanek. Fot. Natan Berkowicz.

Konkurs na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy rozstrzygnięty

14 grudnia 2018

Znamy wyniki Konkursu na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, organizowanego z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego. Komisja w składzie: Zbigniew Szymczyk – dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Agnieszka Charkot – sekretarz literacka i adept WTP, Artur Borkowski – aktor WTP, po przeprowadzeniu czterech rozmów z realizatorami zaproszonymi do II etapu: Łukaszem Zaleskim, Tomaszem Szczepankiem, Grzegorzem Simborowskim i Przemysławem Jaszczakiem, postanowiła zaprosić do współpracy i powierzyć realizację premiery Tomaszowi Szczepankowi, który przedstawił propozycję realizacji Medei Eurypidesa. Premiera przedstawienia odbędzie się 22 marca 2019 na Scenie na Świebodzkim.

 

materiały organizatora

Warszawa: Międzypokoleniowa Gwiazdka w Centrum Sztuki Tańca – zamknięcie projektów CST i dwa spektakle

14 grudnia 2018

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza 17 grudnia do Domu Kultury KADR (ul. P. Gintrowskiego 32) o godz. 18.00 na ostatni w tym roku, i zarazem świąteczny poniedziałek z tańcem. Wieczór będzie się składać z dwóch części – pierwszej: zamknięcia projektu laboratorium środowiskowego CST Taniec w bibliotece - la Danza i el Baile autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej i oficjalnego zakończenia projektu CST w 2018 roku. 

 

Druga, artystyczna część wieczoru składać się będzie ze spektaklu Konstelacje w choreografii Pauliny Święcańskiej i reżyserii Romualda Woźniaka oraz premiery spektaklu Wbijamy na balet – tanecznego duet ojca z córką, w wykonaniu Isabelle Kladjy i Marka Klajdy. Spektakl w choreografii Thierry’ego Vergera został zrealizowany w jego autorskiej technice Modal Underground. Po premierze organizatorzy zapraszają na świąteczne spotkanie, które poprowadzi Joanna Szymajda.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia