ENG
A A A
 maj 2019 

Wyniki naboru na rezydencję choreograficzną 2019 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

24 maja 2019

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Instytut Muzyki i Tańca ogłaszają wyniki naboru na rezydencję choreograficzną 2019.

 

Skład komisji

dr hab. Aleksandra Dziurosz (zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca), Joanna Zielińska (kuratorka i kierowniczka Działu Sztuk Performatywnych w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), Dominik Skrzypkowski (kurator rezydencji choreograficznej) oraz Karolina Bilska (koordynatorka projektów w Departamencie Tańca Instytutu Muzyki i Tańca).

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA

Warszawa: W niedzielę rozpocznie się XV Festiwal ZAWIROWANIA

24 maja 2019

W niedzielę, 26 maja rozpocznie się jubileuszowy XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA. Festiwal składa się z dwóch części: dwóch dni w maju (26-27 maja), podczas których zobaczymy uliczny pokaz białoruskiego The Physical Theater Inzhest pt. Aliens oraz spektakl Asylum tegorocznej gwiazdy Festiwalu – Kibbutz Contemporary Dance Company. Druga część festiwalu rozpocznie się w niedzielę, 16 czerwca i potrwa do 25 czerwca. Złoży się na nią dziewięć spektakli zespołów z Indii, Peru, USA, Włoch, Węgier, Singapuru, Izraela, Białorusi i Polski oraz pięć warsztatów, prowadzonych przez członków zaproszonych grup. Hasła przewodnie tegorocznej edycji to: The Crossing oraz Looking for Asylum.

 

Bilety na spektakle – poza Asylum – w cenie 20 zł.

Kibbutz Contemporary Dance Company "Mother's Milk" by Rami Be'er, fot. Eyal Hirsch

Trzy spektakle Kibbutz Contemporary Dance Company do obejrzenia w Łodzi i Warszawie

24 maja 2019

Już dziś i jutro – 24 i 25 maja o godz. 19.00 – podczas XXV Łódzkich Spotkań Baletowych można będzie obejrzeć dwa spektakle jednego z wiodących zespołów tańca współczesnego na świecie, Kibbutz Contemporary Dance Company: Horses in the Sky (piątek) i Mother’s Milk (sobota), oba w choreografii dyrektora artystycznego zespołu, Ramiego Be’era. Na oba spektakle są jeszcze dostępne ostatnie bilety.

 

Z kolei w poniedziałek, 27 maja zespół zagości w Warszawie, gdzie wystąpi jako gwiazda XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA. Na scenie Teatru Studio, o godz. 19.00 zespół pokaże Asylum – swoją najnowszą produkcję (2018), również w choreografii Be'era.  

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia