ENG
A A A
 październik 2018 
Festiwal SCENA OTWARTA, materiały organizatora

Tarnów: rusza VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA

19 października 2018

W dniach 20-28 października 2018 Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Festiwal gromadzi zespoły oraz choreografów – zarówno doświadczonych, jak i debiutujących – z Polski, Węgier i Wielkiej Brytanii. Popularyzuje dokonania teatru tańca i zwraca uwagę na niezwykłe środowisko twórców sztuki tańca. Jest też miejscem wymiany doświadczeń, okazją do uczestniczenia w tańcu terapeutycznym, w konfrontacji konkursowej i w konsultacjach mistrzowskich.

 

Nowy Teatr w Warszawie: „Thriller” – premiera Anny Smolar i Pawła Sakowicza

19 października 2018

W środę 24 października o godz. 19.00 Nowy Teatr w Warszawie (ul. Madalińskiego 10/16) zaprasza na spektakl Thriller w reżyserii i choreografii Pawła Sakowicza i Anny Smolar. Przedstawienie jest przeznaczone dla grup i młodzieży w wieku 13+ i powstaje we współpracy z nastoletnimi widzami. Artyści razem z uczestnikami warsztatów prowadzą refleksję nad ciałem, pracują nad ruchem i przestrzenią dźwiękową, zadają sobie pytanie, kim by byli, gdyby żyli bardziej świadomi swoich ciał. Kolejne prezentacje zaplanowano w dniach 25-26 października o godz. 10.00 oraz 27 października o godz. 18.00.

 

„Żniwa” Polskiego Teatru Tańca na międzynarodowym festiwalu sztuki w Szanghaju

19 października 2018

W dniach 21 i 22 października 2018  Polski Teatr Tańca wystąpi podczas China Shanghai International Arts Festival (CSIAF) – jedynego międzynarodowego festiwalu sztuki w Chinach na poziomie krajowym.  Gospodarzem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Kultury i Turystyki Chińskiej Republiki Ludowej, organizatorem – Miejski Rząd Ludowy w Szanghaju. CSIAF jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych miasta Szanghaj, zorientowanym na wymianę kulturalną z zagranicą i prezentację sztuki z całego świata. O skali i prestiżu imprezy świadczy łączna liczba widzów, w 2017 roku wynosząca 4 miliony osób Tegoroczna odsłona festiwalu jest szczególna, ze względu na jubileusz dwudziestolecia istnienia. Obejmuje dziesiątki spektakli tanecznych i teatralnych, wydarzenia muzyczne, wystawy i ekspozycje, a także artystyczny program edukacyjny „Art Space”, targi sztuk performatywnych czy program młodych talentów. Polski Teatr Tańca wystąpi wśród takich zespołów, jak m.in. China National Opera House,  National Ballet of China, New York City Ballet, Shanghai Ballet, Akram Khan Company, Ballet Nacional de Cuba, The Australian Ballet, Maria Pagés Dance Company czy Les Ballets Jazz de Montréal.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia