ENG
A A A
 kwiecień 2020 
Wrocław: Opera Wrocławska – Wolfgang Amadeusz Mozart „Requiem d-moll” – chor. Jacek Tyski

Wrocław: Opera Wrocławska – Wolfgang Amadeusz Mozart „Requiem d-moll” – chor. Jacek Tyski

9 kwietnia 2020 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

10 kwietnia 2020 - 11 kwietnia 2020 | godz. 21:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Pokaz spektaklu

W Wielkim Tygodniu, a dokładnie podczas Triduum Paschalnego chrześcijanie kontemplują temat śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tych dniach na scenie Opery Wrocławskiej Requiem d-moll, wielkie dzieło wokalno-instrumentalne Wolfganga Amadeusza Mozarta, po raz pierwszy w Polsce wykonane zostanie w formie spektaklu baletowego. Zespół baletowy Opery Wrocławskiej wystąpi w choreografii Jacka Tyskiego, który przeniesie rozważania eschatologiczne na płaszczyznę tańca. Terminy spektakli sa nieprzypadkowe – wsłuchanie się w słowa żałobnej mszy (requiem) wzmocnione wymową tańca baletowego ma pomóc nam wejść głębiej w symbolikę tego szczególnego dla chrześcijan czasu i przygotować się do zbliżających się świąt wielkanocnych.

fot. materiały organizatora

Warszawa/CTiTW: „Choreografując Siebie. How To Be Real?” – warsztat choreograficzny z Martą Ziółek

14 kwietnia 2020 - 19 kwietnia 2020 | godz. 12:00 | Warszawa: Centrum Teatru i Tańca, ul. Belwederska 20/22

Warsztaty

Co czyni performera autentycznym? Co to znaczy grać naprawdę? Gdzie jest granica między „byciem sobą”, a „nie-sobą” jednocześnie?

 

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na sześciodniowy warsztat choreograficzny z Martą Ziółek Choreografując Siebie. How To Be Real?. Warsztat bazuje na metodach pracy performerki, typów produkcji i prezentacji, jakie eksploruje w tworzonych przez siebie choreografiach. Zaprojektowany jest jako laboratorium dla zamkniętej grupy uczestników, z którymi Ziółek będzie dzieliła się narzędziami performatywnymi stosowanymi w jej praktyce choreograficznej, a także dramaturgicznymi – traktowaniem tekstu jako fizyczności, biografii jako materiału i mówienia jako praktyki. Sześciodniowy cykl warsztatów zakończy się otwartym pokazem pracy z udziałem publiczności.

  

Zapisy, informacje: biuro.ctit@gmail.com

Koszt: 350 zł przy płatności do 15 marca

450 zł cena regularna, płatna najpóźniej do 10 kwietnia

 

fot. materiały organizatora

Warszawa: „Ciekawość tańca 7.0 / Dance Curiosity 7.0” – warsztaty z Danielem Sandu (Amsterdam)

18 kwietnia 2020 - 19 kwietnia 2020 | godz. 10:00 | Warszawa: Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1

Warsztaty

Niech nic nie będzie dla nas oczywiste. Dociekamy, pytamy, wspólnie odkrywamy i inspirujemy się wzajemnie.

 

„Holinga” i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie zapraszają na kolejną edycję warsztatów z cyklu Ciekawość tańca / Dance Curiosity, które poprowadzi Daniel Sandu z Amsterdamu wraz z Martą Berdel. Warsztaty, tak jak do tej pory, będą podzielone na dwie części tematyczne: pierwsza to tańce z różnych stron świata, druga – taniec w edukacji wzbogacony o techniki muzykoterapeutyczne i choreoterapeutyczne. 

 

Zgłoszenia i wpłaty: do 30 marca na adres: marta.berdel@gmail.com, tel. 795 487 175

Koszt: 250 zł

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia