ENG
A A A
 lipiec 2018 
aktualności - archiwum | 1
Fot. materiały organizatorów

Kraków: Zbliża się XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

9 lipca 2018

W dniach 22-29 lipca odbędzie się XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” pod hasłem Wojna i pokój, organizowany przez Balet Dworski Cracovia Danza. Podczas tegorocznej edycji, odbywającej się w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się spektakle i pokazy w wykonaniu plejady międzynarodowych gwiazd w różnych zabytkach Krakowa, a także bal dla publiczności, który zamieni krakowski Rynek w największą salę balową świata.

 

Szczegóły na stroniehttp://cracoviadanza.pl/festiwal/

HOTELOKO. Fot. materiały organizatorów

Centrum Sztuki Tańca: Pokazy spektakli Pink Mama Theatre, Voices Dance Company i HOTELOKO (work-in-progress)

6 lipca 2018

W dniach 8-9 lipca 2018 odbędą się prezentacje w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. W niedzielę, 8 lipca 2018 roku, o godzinie 18.00 w PROMie Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23) kolektyw HOTELOKO movement makers pokaże work-in-progress spektaklu Insta Show, realizowanego w ramach Programu Koprodukcje CST 2018. W poniedziałek, 9 lipca 2018 roku o godzinie 18.00 w Domu Kultury Kadr (ul. Gintrowskiego 32) wystąpi Pink Mama Theatre ze spektaklem Jungle a o godzinie 20.00 – Voices Dance Company ze spektaklem The other side of fear. Insta Show to kolejny projekt choreografki Magdaleny Przybysz we współpracy z reżyserką Agatą Życzkowską. Tym razem pragnie ona skupić się głównie na młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym i zaprosić do spektaklu młodych zdolnych tancerzy w wieku 13-16, wybranych do projektu w drodze castingu.

 

Po pokazie przedstawienia Voices Dance Company rozmowę artystów z widzami poprowadzi dr Joanna Szymajda.


Warszawa: Za tydzień rusza sezon 2 „Performing Europe 2020”

6 lipca 2018

W ramach drugiego sezonu Performing Europe 2020 Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na spektakle: Collection of Lovers Raquel André (21 lipca 2018 roku, godz. 20.00) i Tuesday: All That Is Solid Melts Into the Air Cláudii Dias (24 lipca, godz. 19.00) oraz otwarty pokaz warsztatowy Petera Stamera Tworzymy Centrum Tańca. Laboratorium wyobraźni (sobota, 21 lipca, godz. 19.00). Tegoroczną edycję Performing Europe rozpocznie 5-dniowe laboratorium poświęcone tworzeniu wyobrażonej przestrzeni dla tańca pod kierunkiem Petera Stamera.

 

Performing Europe to projekt rozpisany na cztery lata, stworzony przez jedenastu partnerów networku apap (advancing performing arts project), zrzeszającego organizacje związane z tańcem. Fundacja Ciało/Umysł jest od 2012 roku polskim partnerem networku.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia