ENG
A A A
 luty 2020 
aktualności - archiwum | 1

Balet Dworski „Cracovia Danza”: Premiera „Karnawału Arlekinów” na święto komedii dell'arte

18 lutego 2020

Dzień 25 lutego to święto narodzin komedii dell’arte. Dla uczczenia tego dnia Balet Dworski „Cracovia Danza” i Trupa Komedianty przygotowali spektakl pt. Karnawał Arlekinów, którego premiera odbędzie się w Krakowskim Teatrze Variété, właśnie 25 lutego 2020 roku, o godz. 19.00. Twórczynie Karnawału Arlekinów – Agnieszka Cianciara-Fröhlich i Romana Agnel – opowiadają historię tytułowego Arlekina, używając do tego wielu środków wyrazu zanurzonych w tradycji komedii dell’arte i w różnych formach tanecznych. Obok historycznych choreografii, w spektaklu pojawiają się także autorskie kompozycje taneczne, a w pokazie premierowym udział weźmie francuski mistrz tańca barokowego Pierre-François Dollé.

fot. materiały PTT

Za tydzień premiera Polskiego Teatru Tańca – „Trucizna” w chor. Marty Ziółek

17 lutego 2020

Najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca, którego premiera odbędzie się już w następny wtorek, 25 lutego, odsyła widzów do średniowiecznych epidemii tanecznych. Choreografię do spektaklu przygotowała Marta Ziółek, teksty i dramaturgię  Anka Herbut. Choreograficznie Trucizna nawiązuje do pozascenicznych tańców społecznych (social dancing), mających moc budowania fizycznej wspólnoty i ruchowej empatii – podczas zgromadzeń, protestów w przestrzeni miejskiej czy w klubach.

 

Początek pokazu premierowego o godz. 20.00 w CK Zamek (Sala Wielka), kolejny pokaz – 3 marca, godz. 20.00. Premiera odbywa się w ramach Roku Szyderców – cyklu programowego Polskiego Teatru Tańca, zaplanowanego na 2020 rok, będącego czasem wyzwolenia przez śmiech oraz doceniania roli humoru w życiu i teatrze.

Za tydzień Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

14 lutego 2020

Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie zaprasza na Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, które odbędą się w dniach 22-23 lutego 2020 roku. Dni Otwarte organizowane są w związku ze wznowioną rekrutacją na stacjonarne jednolite studia magisterskie na WTT w Bytomiu, kierunek aktorstwo, specjalność: aktor teatru tańca. Zachęcamy do zapoznania się programem tego wydarzenia.  

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia