ENG
A A A
 maj 2018 
aktualności - archiwum | 1

Warszawa: Międzynarodowa konferencja naukowo-artystyczna „Wczesnoszkolny etap nauczania tańca jako podstawa kształcenia tancerzy”

18 maja 2018

W poniedziałek 21 maja w godz. 11.30-16.30 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca, Zakład Tańca, zaprasza na międzynarodową konferencję naukowo-artystyczną „Wczesnoszkolny etap nauczania tańca jako podstawa kształcenia tancerzy”. Konferencja odbywa się w ramach jubileuszu 45-lecia specjalności „pedagogika baletowa”. Partnerem wydarzenia jest Instytut Muzyki i Tańca.

Toruń: Spektakle taneczno-ruchowe w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT

18 maja 2018

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT w Toruniu Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na kilka wydarzeń związanych z tańcem. Na otwarcie festiwalu o godz. 16.00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które Natalia Iwaniec przygotowała razem z aktorami toruńskiego teatru: spektakl Wielkie niebo. Od Wschodu do Zachodu. Każda próba z aktorami codziennie rano rozpoczynała się od godzinnej lekcji GaGa – języka ruchu, którego twórcą jest Ohad Naharin. 21 maja artystka poprowadzi również dwie lekcje GaGa/People. 23 maja odbędzie się prezentacja spektaklu Marusia w wykonaniu Dialogue Dance z Kostromy (Rosja). Ten solowy występ narodził się jako żart: co się stanie, jeśli głównym i jedynym wykonawcą nie będzie zawodowy tancerz, ale ktoś, kto zawsze był za kulisami? Natomiast 24 i 25 maja zaprasza na pokaz spektaklu Requiem pour L. w wykonaniu zespołu Alaina Platela les ballets C de la B z Gandawy. Reżyser muzyczny spektaklu, kompozytor Fabrizio Cassol łączy różne kultury muzyczne wokół wybranego tematu. Na poziomie teatralnym, reżyser Alain Platel wraz z zespołem szukają wizualnych i fizycznych środków wyrazu dla tworzenia obrazów i skojarzeń przywoływanych przez Requiem. O spektaklu po berlińskiej premierze pisaliśmy na naszym portalu (przeczytaj).

Warszawa: „Sign of the times” – warsztaty teatru inkluzywnego w ramach projektu „TEATR-TANIEC-NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ”

17 maja 2018

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku w ramach projektu TEATR-TANIEC-NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ Instytut Teatralny (ul. Jazdów 1, Warszawa) zaprasza na bezpłatne warsztaty teatru inkluzywnego Sign of the times, poświęcone pracy teatralnej łączącej osoby niesłyszące i słyszące oraz zagadnieniu scenicznego używania języka migowego. Warsztat prowadzony będzie w Brytyjskim Języku Migowym, tłumaczony na język angielski, polski oraz Polski Język Migowy. Warsztat poprowadzi Jenny Sealey – dyrektorka artystyczna Graeae Theatre Company, współreżyserka Ceremonii Otwarcia Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku oraz EJ Raymond i Petre Dobre – studenci kierunku Performans w Brytyjskim Języku Migowym i w Języku Angielskim w Królewskim Konwersatorium w Szkocji (The Royal Conservatoire of Scotland). Warsztaty adresowane są przede wszystkim do artystów niesłyszących, niedosłyszących oraz artystów pracujących z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia