ENG
A A A
 październik 2019 
aktualności - archiwum | 1

IMiT: Nabór wniosków do programu „Wspieranie aktywności międzynarodowej” na rok 2020

7 października 2019

Ruszył nabór wniosków do programu Wspieranie aktywności międzynarodowej na rok 2020

 

Wspieranie aktywności międzynarodowej to program własny Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego dofinansowywany jest udział tancerzy i studentów tańca, choreografów, pedagogów, krytyków, naukowców oraz menedżerów związanych z tańcem w międzynarodowych warsztatach, seminariach i specjalistycznych szkoleniach oraz wyjazdach na kwerendy naukowe.

 

Termin składania wniosków: 14 listopada 2019 roku.

fot. materiały organizatora

Scena dla tańca 2019: Jesienne pokazy „Homesick | Sick Home” B’cause Dance Company

7 października 2019

Już jutro, 8 października, spektakl Homesick | Sick Home grupy B’cause Dance Company rozpocznie swoją październikową trasę. O godz. 19.00 będą go mogli zobaczyć widzowie w Nowej Soli (pokaz odbędzie się w Nowosolskim Domu Kultury). Za tydzień zaś, 15 października o godz. 10.00, obejrzą go uczniowie szkół w Sokołowie Podlaskim (pokaz w Sokołowskim Ośrodku Kultury). Homesick | Sick Home to spektakl stawiający aktualne pytania  o tożsamość uchodźcy i imigranta, poruszający tematykę wielokulturowości. Pokazy współorganizowane są przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019.

 

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki na pokaz 8 października do odebrania w kasie NDK (od wtorku do piątku w godz. 12.00-15.00 oraz pół godziny przed spektaklem).

Na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina powołano Wydział Tańca

7 października 2019

Po 47 latach aktywnej działalności studiów tanecznych w ramach struktury Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca Senat Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie powołał Katedrę i Wydział Tańca. 19 marca 2019 Senat ustanowił Katedrę Tańca, a 1 października 2019 w UMFC rozpoczął swoją działalność Wydział Tańca. Wydział Tańca prowadzi studia stacjonarne I i II stopnia w specjalności Pedagogika Baletowa oraz studia niestacjonarne II stopnia w specjalności Choreografia i Teoria Tańca.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia