ENG
A A A
 wrzesień 2018 
aktualności - archiwum | 1

Warszawa: Performans Marii Hassabi w ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3”

12 września 2018

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie dwukrotnie (13 września godz. 18.00 i 15 września godz. 12.00) odbędzie się pokaz performansu STAGING: solo (2017) Marii HassabiPerformanse tej artystki  składają się z sekwencji ascetycznych układów choreograficznych, w których spowolnione gesty wykonywane przez tancerzy przeplatają się z momentami całkowitego bezruchu. Hassabi nazywa te powstające w przestrzeniach muzealnych i wystawienniczych działania żywymi instalacjami. Prezentowane w Zachęcie działanie polega na iteracji, wielokrotnym powtarzaniu tych samych ruchów. Stanowi część większej instalacji STAGING (2017), wystawianej wcześniej m.in. w Walker Art Center w Minneapolis i na documenta 14 w Kassel.

Warszawa: Navdhara India Dance Theatre i Teatr Tańca Zawirowania „The crossing”

12 września 2018

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza w niedzielę 16 września o godz.19.00 (Ośrodek ZAWIROWANIA, ul. Belwederska 20/22) na pokaz spektaklu The crossing, który będzie zwieńczeniem współpracy polskiego zespołu i Navdhara India Dance Theatre. Przedstawienie opowiada o krzyżowaniu się dwóch kultur. Część inspiracji zaczerpnięto z jogi. Wykorzystana zostanie również autorska technika Ashley’a Lobo, czyli Prana Paint & Flow™. Jest to unikalne podejście, w którym ruch badany jest poprzez łączność, oddech i dotyk.

Serce Fabryki, mozaika. Fot. materiały organizatorów.

Koszyce: premiera projektu choreograficznego „Serce Fabryki”

11 września 2018

Kim są dzisiejsi robotnicy? Co mają wspólnego z pracownikami przedwojennej Tabaczki w Koszycach i gdańskimi stoczniowcami? Czego pragną, za czym tęsknią? W jakim stopniu wykonywana praca wpływa na tożsamość, buduje lokalne społeczności i czy może je również dekonstruować? Na te pytania, w formie spektaklu tanecznego, spróbują odpowiedzieć twórcy projektu Serce Fabryki. W roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Instytut Adama Mickiewicza razem z twórcami – Ulą Zerek, Rafałem Dziemidokiem, Adamem Świtałą oraz Ewą Garniec, przygotowują spektakl taneczny próbujący uchwycić fenomen postindustrialnych przestrzeni w Europie Środkowej. Punktem wyjścia do pracy są doświadczenia i obserwacje zebrane w Gdańsku oraz w Koszycach, dlatego w projekcie biorą udział tancerze z Polski i Słowacji. Premiera odbędzie się 14 września 2018 roku w centrum Tabačka w Koszycach. Kolejne prezentacje planowane są w Polsce, na Węgrzech i w Czechach.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia