ENG
A A A
 listopad 2018 
aktualności - archiwum | 1

Wrocław: Metoda „Tomoe butoh” – pokaz pracy w ramach Actor’s Hub

9 listopada 2018

Mistrz Tomoe Shizune jest jedynym uczniem twórcy butoh, Tatsumiego Hijikaty, który wiernie kontynuował, a następnie rozwinął tę formę sztuki, tworząc metodę Tomoe butoh, pierwszą w Japonii wszechstronną współczesną metodę sztuki scenicznej. W ramach jesiennej edycji projektu Actor’s Hub w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, poświęconej japońskim tradycjom sztuk scenicznych, w sobotę 10 listopada o godz. 19.00 pokaz pracy poprowadzą Sanae Kagaya i Irisawa Satahiko z Tomoe Shizune & Hakutobo Butoh (Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27). Pokaz poprzedzony jest trzydniowymi warsztatami.

 

Wstęp wolny. Prezentacja odbędzie się w języku japońskim z tłumaczeniem na angielski i polski.

Warszawskie Muzeum Tańca „Warszawo, tańcz!” w Zawirowaniach

9 listopada 2018

W sobotę 10 listopada o godz. 19.00 na scenie Ośrodka Zawirowania w Warszawie (ul. Belwederska 20/22) Warszawskie Muzeum Tańca wystąpi z programem Warszawo, tańcz!, podczas którego zaprezentuje dorobek pionierów tańca modern z lat 1918 – 1939, w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów. Artyści przybliżą sylwetki Tacjanny Wysockiej, Marie Rambert, Haliny Szmolcówny, Feliksa Parnella i Poli Nireńskiej. Wstęp wolny.

 

Polska Platforma Tańca 2019: nabór spektakli trwa do 30 listopada

8 listopada 2018

Serdecznie zapraszamy do składania ofert w otwartym konkursie na prezentację spektaklu w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019.

 

Polska Platforma Tańca jest jednym z najważniejszych krajowych przeglądów spektakli tanecznych, wybranych w trybie konkursowym, organizowanym co dwa lata. Ma ona na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych spektakli powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów. W edycji 2019 wybór spektakli powierzony został 10-osobowej komisji, w której znajdują się przedstawiciele artystów, dziennikarzy, kuratorów i teoretyków tańca. Finał Polskiej Platformy Tańca 2019 odbędzie się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Głównym współorganizatorami Platformy w 2019 roku są Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw oraz Fundacja Polka dot. Termin nadsyłania zgłoszeń w ramach otwartego konkursu upływa w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 23.59.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia