ENG
A A A
 luty 2018 
aktualności - archiwum | 1
Fot. Ula Sickle.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: „Wolne gesty” – dwa tygodnie do wystawy choreograficznej Uli Sickle

16 lutego 2018

Wolne gesty to wystawa choreograficzna, aktywowana przez grupę tancerzy przez pięć godzin każdego dnia otwarcia instytucji dla publiczności. Punktem wyjścia jest pytanie o to, jak ideologie wpisują się w nasze ciała i język. Dziełami sztuki nie są tu ciała performerów czy obiekty, ale wypowiadane teksty literackie, gesty i ruch. Pierwsza indywidualna wystawa Uli Sickle, kanadyjskiej artystki polskiego pochodzenia, prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, konfrontuje się z problemem utraty indywidualnej i grupowej umiejętności skutecznego działania we współczesnych czasach. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 2 marca o godz. 19.00. Wystawę Wolne gesty będzie można oglądaćprzez pięć godzin każdego dnia otwarcia instytucji dla publiczności, czyli we wtorek, środę, piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 14.00­–19.00, a w czwartki w godzinach 16.00–21.00  (do 25 marca).

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Gorczyca, Oskar Mailnowski. Fot. J. Urbański.

Gdańsk: „Rezydencja/Premiera 2018” – wkrótce premiera spektaklu Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego

16 lutego 2018

W ramach cyklu Rezydencja/Premiera 2018 Klub Żak w Gdańsku (al. Grunwaldzka 195/197) zaprasza w niedzielę 25 lutego o godz. 19.00 na premierę spektaklu Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego Para nr 1. Przedstawienie powstało we współpracy artystycznej z Goranem Bogdanovskim.

 

O spektaklu: Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. [...] Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

„Trening aktorski, taneczny, muzyczny – różnice i podobieństwa: spotkanie w Polskim Teatrze Tańca

15 lutego 2018

Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów  poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Na najbliższe spotkanie Polski Teatr Tańca zaprasza w czwartek 15 lutego o godz. 18.00 (Studio PTT, ul. Kozia 4). Jego gośćmi będą Tomasz Rodowicz i Elina Toneva, związani z Teatralnym Stowarzyszeniem CHOREA, a zarazem współautorzy podręcznika Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu wydanego przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2015. Spotkanie z artystami zamknie cykl autorskiego programu przygotowanego przez Tomasza Rodowicza i Eliny Tonevej dla tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia