ENG
A A A
 luty 2019 
aktualności - archiwum | 1

Komuna//Warszawa: Jutro premiera spektaklu „SadaYakko” Hany Umedy

12 lutego 2019

W środę 13 lutego, o godz. 19.00 Komuna//Warszawa zaprasza na premierę spektaklu Hany Umedy SadaYakko. Tytułowa bohaterka była gejszą, tancerką i pierwszą zawodową aktorką nowoczesnej Japonii. Yakko, ubóstwiana przez artystów i intelektualistów ówczesnej Europy, w 1900 roku odniosła wielki sukces na Wystawie Światowej w Paryżu, gdzie okrzyknięto ją japońską Sarą Bernhard. W 1902 roku zawitała do Krakowa, gdzie stała się „sensacją egzotycznej natury” i inspiracją dla młodopolskich artystów. Badacze teatru i japoniści poddają jednak w wątpliwość autentyczność jej sztuki. Hana Umeda, szukając wspólnoty ze swoją o sto lat starszą koleżanką po fachu, próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak mógłby wyglądać taniec Sady Yakko w 2019 roku.

 

Spektakl będzie pokazywany w Komunie także w weekend 16-17 lutego, o godz. 19.00. Po pokazie 17 lutego organizatorzy zapraszają na spotkanie Latającej Akademii Języków Tańca Ciało Sady Yakko. Próba rekonstrukcji, które poprowadzi Katarzyna Pastuszak.

IMiT: Wyniki naboru do VI edycji „Programu wydawniczego”

12 lutego 2019

Do VI edycji Programu wydawniczego nr 6(6)/T/2019 aplikacje zgłosiło ośmiu Wnioskodawców. W pierwszym etapie, 24 stycznia 2019 roku, dokonano oceny złożonych wniosków pod względem formalnym. Ocena formalna przeprowadzona została przez Członka Zespołu powołanego z ramienia Instytutu Muzyki i Tańca (IMiT). Wniosek zgłoszony przez Fundację „Pompka” zostały odrzucony ze względów formalnych. Pozostałe wnioski przedłożono do drugiego etapu konkursowego – oceny merytorycznej. Ocenę merytoryczną powierzono ekspertom zewnętrznym powołanym do Komisji. Publikujemy wyniki naboru.

 

W lipcu 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacij „Warsaw Flow / re:mix”

11 lutego 2019

Ruszyły zapisy na jubileuszową – dziesiątą edycję festiwalu improwizacji kontaktowej Warsaw FLOW / re:mix, na który od 7 do 14 lipca zaprasza Fundacja Artystyczna PERFORM. Festiwal odbywa się w Warszawie od 2010 roku i jest miejscem konfrontacji początkujących oraz zaawansowanych tancerzy z uznanymi praktykami improwizacji kontaktowej z kraju i z zagranicy.

 

Tego lata tancerze będą mieli okazję wziąć udział w Projekcie Performatywnym z Melissą Monteros, który zakończy się pokazem dla publiczności, a wszyscy zainteresowani będą mogli dołączyć do Intensywnych warsztatów prowadzonych przez: Raya Chunga, Grzegorza Pawłowskiego lub Charliego Morriseya oraz wziąć udział w warsztatach site-specific, prowadzonych przez Iwonę Olszowską. Codziennie podczas trwania festiwalu będą organizowane dżemy taneczne i zapewniona przestrzeń do własnej eksploracji. W tym roku, po raz pierwszy, Festiwal współpracuje z Mazowieckim Instytutem Kultury, gdzie odbędą się wszystkie warsztaty (poza site specific).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia