ENG
A A A
 sierpień 2018 
aktualności - archiwum | 5

Znamy pierwszych artystów XVII edycji Festiwalu Ciało/Umysł „Zorientuj się!”

24 lipca 2018

Znamy pierwszych artystów XVII edycji Festiwalu Ciało/Umysł „Zorientuj się!”, która odbędzie się w STTUDIO teatrgaleria w dniach 30 września – 5 października 2018.Twórcy tegorocznej edycji stawiają sobie i nam osobiste pytania, bez oskarżeń, gotowych rozwiązań i jednoznacznych odpowiedzi. Mierzą się ze stereotypami, sięgają do bogatej tradycyjnej kultury swoich krajów po to, by mówić o ich współczesności. Zapisane w spektaklach indywidualne doświadczenie otwiera możliwość porozumienia opartego na empatii, pozwala zrewidować to, co znane. Jest punktem wyjścia do rozmowy zarówno o Europie, jak i o świecie arabskim.

Na zdjęciu: Gosia Gajdemska. Fot. Marcin Hnatkowski.

Gosia Gajdemska rezydentką dwóch projektów w ramach ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival

23 lipca 2018

Z przyjemnością informujemy, że Gosia Gajdemska jest w tym roku rezydentką projektu Mind the Dance (rezydencja w dniach 23-27 lipca.2018) oraz  VI edycji IDOCDE SymposiumInternational Documentation of Contemporary Dance Education (Sympozjum na temat współczesnej edukacji tanecznej) w dniach 27-29 lipca.2018, odbywających się w ramach ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival. Mind the Dance to projekt poświęcony przekazywaniu wiedzy w nauczaniu tańca i dokumentacji tego procesu, a jednocześnie ogólnodostępny zbiór materiałów opracowanych przez zespół projektu i zaproszonych artystów, praktyków nauczania tańca i badaczy. Sympozjum IDOCDE, poddające refleksji współczesną edukację taneczną, odbywa się w tym roku pod hasłem przewodnim „We are here”/ „Jesteśmy tutaj”. Ponad trzydzieści osób praktykujących taniec i jego nauczanie (w tym rezydenci Mind the Dance) przygotuje w siedmiu grupach research’owych program tegorocznej edycji, skupiony na różnych sposobach i możliwościach angażowania się w dokumentowanie i refleksję w ramach własnych praktyk pedagogicznych i artystycznych. Stworzą także partycypacyjne laboratoria, przestrzenie choreograficzne i wykłady performatywne, otwarte dla uczestników.

Core Dance. Fot. Simon Gentry

Warszawa: Spotkanie z Sue Schroeder i Simonem Gentrym z zespołu Core Dance – współpraca z polskimi artystami

20 lipca 2018

Sue Schroeder i Simon Gentry z zespołu Core Dance (USA) we współpracy z Sichowską Fundacją Edukacyjną organizują spotkanie artystów i artystek reprezentujących różne dziedziny sztuki, jak performans, taniec, teatr, sztuki wizualne, literatura. Spotkanie odbędzie się w Café Relaks/ Kawiarni Relaks w Warszawie (ul. Puławska 48) w poniedziałek 23 lipca o 16.00. Głównym założeniem jest dyskusja nad stworzeniem nowego, immersyjnego projektu performatywnego w Polsce. Organizatorzy pragną dowiedzieć się od polskich artystów i artystek więcej na temat lokalnego krajobrazu artystycznego i jego kluczowych problemów, a także zainicjować twórczą współpracę z przedstawiciel(k)ami polskiego świata sztuki. Spotkanie, łączenie, konwersacja, (w)słuchanie oraz wymiana są głównymi filarami, na których zasadza się działalność organizatorów wydarzenia.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia