ENG
A A A
 październik 2018 
aktualności - archiwum | 5

Scena dla tańca 2018: Rusza program prezentacji „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”

3 października 2018

W sobotę, 6 października 2018 rusza Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń – projektu prezentacji polskiego tańca, realizowany przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca 2018. Kuratorzy projektu, Paweł Łyskawa i Eryk Makohon, nawiązują do koncepcji człowieka ponowoczesnego Zygmunta Baumana, osadzonej na czterech wzorcach osobowości.

 

W ramach programu zostaną pokazane spektakle: Witajcie/Welcome Aurory Lubos, Stany skupienia studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w choreografii Jacka Przybyłowicza, Glamour Krakowskiego Teatru Tańca i MELT Heleny Ganjalyan, Bataille i świt nowych dni Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego, Melancholia – tryptyk Jakuba Lewandowskiego, Idylluzja w reżyserii Tomasza Ciesielskiego.

 

Bytom: Wydział Teatru Tańca AST – premiera spektaklu „CPH4” w choreografii Jacka Łumińskiego

3 października 2018

W czwartek 4 października o godz. 19.00 (I obsada) i 20.30 (II obsada) Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie zaprasza do Teatru ROZBARK w Bytomiu (ul. Kilara 29) na premierę pokaz spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu pt. CPH4. Choreografię do spektaklu ułożył Jacek Łumiński.

Warszawa: Pierwsze pokazy „Lunatyczki”

3 października 2018

Lunatyczka to projekt zainicjowany przez Helenę Ros i Klaudiusza Ślusarczyka, dla którego punktem wyjścia były ich własne teksty oraz libretto XIX-wiecznej opery Belliniego, La Sonnambula. Jako eksploracja udramatyzowanej bierności i responsywności, praca analizuje współczesne, uśpione ciało, ujawniając problematykę jego kształtowania i de-formacji. Projekt powstaje we współpracy z artystkami i artystami sztuk performatywnych, podczas nocnych sesji badawczych i będzie się rozwijał wraz z kolejnymi pokazami. W dniach 11-12 października o godz. 20.00 (ul. Mińska 25 bud. 58) na pierwsze pokazy swojej  wspólnej pracy nad projektem. W spektaklu występują: Tomasz Bazan, Dana Chmielewska, Edyta Jarząb, Łukasz Przytarski, Katarzyna Sikora i TO-EN.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia