ENG
A A A
 czerwiec 2018 
aktualności - archiwum | 5

Biały Teatr Tańca Izadory Weiss rezydentem w Teatrze Komedia

6 czerwca 2018

Dzięki finansowemu wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy od kwietnia 2018 roku Biały Teatr Tańca Izadory Weiss rozpoczęła współpracę programową z Teatrem Komedia opartą na zasadzie rezydencji. W trakcie kilku kolejnych miesięcy na deskach Teatru  będzie można obejrzeć spektakle taneczne w inscenizacjiIzadory Weiss. Program współpracy Teatru Komedia i Białego Teatru Tańca będzie realizowany pod hasłem Mapa a terytorium – taneczne transgresje. W tym czasie widzowie będą mogli obejrzeć pięć różnych spektakli: Cool Fire, Fedra, Śmierć i dziewczyna oraz Light. W ramach programu odbędą się również w Teatrze Komedia kilkudniowe warsztaty taneczne oraz dyskusja panelowa dotycząca zagadnień i problematyki języka współczesnego tańca z udziałem członków Białego Teatru Tańca, teoretyków sztuki oraz publiczności.

 

W czerwcu Teatr Komedia zaprasza na pokazy dwóch spektakli Białego Teatru Tańca w ramach jednego wieczoru: Fedra oraz Cool Fire w choreografii Izadory Weiss. Prezentacje odbędą się w dniach 7-8 czerwca oraz 25-26 czerwca o godz. 19.00.

W piątek rusza jubileuszowy X Gdański Festiwal Tańca

5 czerwca 2018

Tegoroczna jubileuszowa X edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie w dniach 8 – 17 czerwca 2018 w Klubie Żak. W programie Festiwalu znajdą się spektakle z Polski, Finlandii, Węgier i Hiszpanii. Młodzi polscy tancerze specjalnie na Festiwal przygotowali nowe spektakle, premiery odbędą się także w ramach międzynarodowego konkursu Solo Dance Contest. Warto przypomnieć, że w ramach konkursu także publiczność festiwalowa przyznaje swoją nagrodę. Dla tancerzy organizatorzy przygotowali warsztaty, nie zabraknie też  przedstawienia dla dzieci. Z okazji 10. rocznicy Festiwalu, na otwarcie zaprezentowane zostaną dwa spektakle artystów, którzy współtworzyli trójmiejskie środowisko tańca współczesnego w latach 90.: Wojciecha Mochnieja i Magdaleny Reiter. Dzisiaj Wojciech Mochniej wraz z Melissą Monteros prowadzą w Kanadzie W&M Physical Theatre, którego przedstawienia w przeszłości gościły w Żaku. Na Gdańskim Festiwalu Tańca Wojciech Mochniej zaprezentuje pełen ozmachu, wieloobsadowy spektakl We_Selle z udziałem polskich tancerzy. Magdalena Reiter przez wiele lat współtworzyła Teatr Dada von Bzdülöw, a obecnie mieszka i pracuje w Lublanie w Słowenii, tworząc tam autorski teatr tańca, który także kilkakrotnie prezentowała na poprzednich edycjach GFT. To jej spektakl otworzy  X Gdański Festiwal Tańca. 8 czerwca zaprezentuje poetycki, liryczny duet z Milanem Tomášikiem Solo for Two Voices.

Fot. materiały artystki.

Praga: Premiera nowego spektaklu Liwii Bargieł

5 czerwca 2018

We wtorek 5 czerwca o godz. 19.30 w Teatrze X10 w czeskiej Pradze odbędzie się premiera nowego spektaklu Liwii Bargieł – Body Bank.  Spektakl jest podróżą w głąb ciała, która rozpoczyna się od skali makro – gdzie ciało dzieli swoje jakości z przestrzenią, przechodzi przez naturalną skalę – gdzie ciało staje się obiektem w przestrzeni, a kończy się na poziomie mikro – gdzie ciało jest połączeniem zależnych od siebie komponentów.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia