ENG
A A A
 styczeń 2019 
aktualności - archiwum | 5
Teatr Bolszoj, "Nutcracker", fot. Damir Yusupov

Kina w Polsce: Transmisja na żywo i retransmisje „Dziadka do orzechów” w cyklu „Bolshoi Ballet Live”

18 grudnia 2018

W najbliższą niedzielę, 23 grudnia o godz. 16.00 w wybranych kinach sieci Multikino oraz wybranych kinach studyjnych (pełna lista pod opisem) będzie można obejrzeć transmisję na żywo spektaklu Dziadek do orzechów w choreografii Jurija Grigorowicza z Teatru Bolszoj w Moskwie. W głównych partiach zobaczymy wybitnych solistów Bolszoj: Margaritę Szrajner w roli Maszy i Siemiona Czudina jako Księcia.

Tymczasem, w oczekiwaniu na transmisję na żywo, od 9 do 31 grudnia widzowie w całym kraju mogą cieszyć się nagraniem tego samego tytułu z poprzedniej transmisji w cyklu (grudzień 2014). W retransmisji Dziadka do orzechów główne partie tańczą pierwsi soliści Bolszoj: Anna Nikulina w roli Maszy, Denis Rodkin jako Książę i Andriej Merkuriew jako Drosselmeyer. Lista kin wyświetlających spektakl w retransmisji znajduje się pod opisem spektaklu.

Finał programu kuratorskiego „Piąta strona świata” w ramach Sceny Tańca Studio 2018

17 grudnia 2018

Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają w dniach 17-19 grudnia na ósmą odsłonę Sceny Tańca Studio 2018, realizowanej od 2015 roku przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piąta strona świata będzie trzecią, a zarazem ostatnią odsłoną programu kuratorskiego Anny Królicy i Adama Kamińskiego. W programie znajdą się najnowsze spektakle Krakowskiego Teatru Tańca i Polskiego Teatru Tańca (koprodukcja PPT z bodytalk, polska premiera), niezależna produkcja Dominika Więcka i Michała Przybyły (tancerzy Polskiego Teatru Tańca), pokaz pracy w procesie międzynarodowego zespołu Collective B oraz dwie prace solowe – Hold on Marty Wołowiec z Krakowskiego Centrum Choreograficznego i Body mantra Alexeya Torgunakova, związanego z Teatrem ROZBARK.

Bytom/„mufmi” teatr tańca: Pokaz work in progress spektaklu „Out of structure”

17 grudnia 2018

Już jutro o godz. 20.30 w Teatrze ROZBARK w Bytomiu (ul. Wojciecha Kilara 29, studio B) odbędzie się pokaz work in progress spektaklu „mufmi” teatru tańca pt. Out of structurew choreografii Anny Piotrowskiej. Strukturalno-niestrukturalne cielesne poszukiwania przywiodły reżyserkę do okresu baroku, pełnego dziwności, nietypowości, swoistej awangardy w bogactwie ozdób, w symbolice tzw. „perły o nieregularnych kształtach”. Artystka, odnosząc się do barokowych idei racjonalizmu i empiryzmu, które wypełniając kształt, idealnie się uzupełniają, tworzy porządek i formę spektaklu, zaprzeczając przy tym samemu tytułowi przedstawienia. Mądrość uzyskiwana dzięki potędze umysłu, łączy się z poznawaniem świata przez zmysły i doświadczenie. Rodzi się otwartość na ludzką zmysłowość i erotykę, które w drodze procesu, zostały wyłonione spod skóry spragnionego struktury i organizacji oraz zblokowanego i zamkniętego w niezrozumieniu ciała. Premiera spektaklu planowana jest w styczniu 2019. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia