ENG
A A A
 styczeń 2019 
aktualności - archiwum | 9

Konferencja programowa Departamentu Tańca IMiT

11 grudnia 2018

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz tańca na konferencję dotyczącą programów i projektów Departamentu Tańca IMiT na 2019 rok, która odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 11.00, przy ul. A. Fredry 8 w Warszawie.

 

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 18 grudnia 2018

e-mail: promocja@imit.org.pl

 

Warszawa: Jutro premiera „Wichrowych Wzgórz non fiction” w choreografii Mikołaja Mikołajczyka i reżyserii Marty Streker

11 grudnia 2018

W dniach 12 i 19 grudnia o godz. 19.00 Fundacja ART_committed zaprasza do Domu Kultury KADR w Warszawie (ul.Gintrowskiego 32) na premierowe pokazy spektaklu Wichrowe Wzgórza non fiction w choreografii Mikołaja Mikołajczyka i reżyserii Marty Streker, na podstawie tekstu dramatycznego Agnieszki Wolny-Hamkało. Spektakl Wichrowe Wzgórza non fiction nie tylko czerpie z literatury oraz zagadkowych życiorysów sióstr Brontë. To próba przybliżenia skomplikowanego procesu pisania wraz z towarzyszącą mu powtarzalnością, (samo)dyscypliną, bólem, czy neurozą. Dlatego ważnym środkiem wyrazu jest ruch sceniczny, który oddaje strukturę słowa i otwiera nowe znaczenia. Twórcy spektaklu poszukują w nim odpowiednika „twórczego ADHD”, wykorzystując umiejętność pracy z ciałem aktorek wcielających się w role sióstr. Będzie to kolejny spektakl Fundacja ART_committed, w którym Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka oraz Katarzyna Kostrzewa (absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu) występują razem, wcielając się w role sióstr.

Polska Platforma Tańca 2019: Nabór zgłoszeń w otwartym konkursie na prezentacje spektakli zakończony

10 grudnia 2018

Uprzejmie informujemy, że dnia 30 listopada 2018 roku zakończył się nabór zgłoszeń w otwartym konkursie na prezentacje spektakli w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019, która odbędzie się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Spośród zgłoszonych drogą mejlową dziewięćdziesięciu dziewięciu spektakli, trzy zgłoszenia zostały odrzucone ze względów formalnych. Tym samym do otwartego konkursu zostało dopuszczonych dziewięćdziesiąt sześć spektakli reprezentujących rozmaite gatunki tańca: teatr tańca, taniec współczesny, performans, taniec dawny, taniec ludowy, balet, butoh.  W pierwszym etapie konkursu, preselekcji, Komisja Artystyczna wybierze trzydzieści spektakli na podstawie zgłoszeń oraz rejestracji spektakli. Wybrane spektakle zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu, selekcji finalnej, w ramach której Komisja obejrzy prace na żywo, a następnie wybierze od dziesięciu do piętnastu spektakli zakwalifikowanych do udziału w Platformie.

 

Głównym organizatorem PPT 2019 jest Instytut Muzyki i Tańca, a współorganizatorami Teatr Dada von Bzdülӧw i polka dot.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia