ENG
A A A
 październik 2018 
aktualności - archiwum | 9

Polska Platforma Tańca 2019: Pierwsze spotkanie Komisji PPT już 1 października 2018

25 września 2018

Informujemy, że spotkanie organizacyjne Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca odbędzie się 1 października 2018 o godzinie 13.00 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca. W trakcie spotkania zostaną podjęte decyzje w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji, zatwierdzenia Karty Oceny Spektaklu oraz innych kwestii organizacyjnych związanych z organizacją Polskiej Platformy Tańca 2019.

 

Jednocześnie zmieniony zostaje zapis określony w Regulaminie Polskiej Platformy Tańca 2019 w sekcji C, punkt VIII ust. 1 a) Regulaminu prac Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca, mówiący o tym, że pierwsze spotkanie Komisji odbędzie się najpóźniej do 30 września 2018 roku.  Z uwagi na to, że wyznaczonadata spotkania jest dniem wolnym od pracy, pierwsze spotkanie Komisji odbędzie się w pierwszy dzień roboczy po ww. terminie, czyli 1 października 2018.

Warszawa: Instalacja choreograficzna Ramony de Barbaro i Aleksandry Borys w ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3”

25 września 2018

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie dwukrotnie (128 września września godz. 19.00 i 29 września godz. 16.00) odbędzie się pokaz instalacji choreograficznej Networking Ramony de Barbaro, zrealizowanej we współpracy z Aleksandrą Borys. Głównymi aktorami pracy są rzeczy znajdujące się najniżej w galeryjnej hierarchii – zalegające w magazynach i pomieszczeniach technicznych, porzucone w podziemiach pozostałości po wystawach i dziełach. Instalacja jest wglądem w ekosystem, w ramach którego przedmioty i istoty żywe odgrywają specyficzne dla siebie role, jednocześnie pozostając wobec siebie równoważne.

Film „Inicjacja” podwójnie nagrodzony

25 września 2018

Z radością informujemy, że krótkometrażowy film Inicjacja w reżyserii Iwony Pasińskiej, ubiegłoroczna produkcja Polskiego Teatru Tańca, został laureatem dwóch nagród głównych podczas międzynarodowych festiwali filmów tańca. Otrzymał nagrodę Best of Fest na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas oraz nagrodę główną w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” podczas III edycji Mexico City Videodance Festival. Inicjacja to muzyczno-filmowy eksperyment  w reżyserii Iwony Pasińskiej, z hipnotyzującą muzyką Jacka Sienkiewicza i ascetyczną scenografią Andrzeja Grabowskiego, w której znaczący jest każdy z rekwizytów. Wysmakowana forma wizualna, przesycona subtelną grą sztucznego światła i wieczornego mroku, splata się z szeroko pojętą ekspresją fizyczną artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Każdy z czarno-białych kadrów tworzących ten krótkometrażowy film jest odrębną, malarską kompozycją, która mogłaby zaistnieć jako samodzielny obraz lub artystyczna fotografia.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia