Choreografowie i tancerze z Hongkongu, Joseph Lee oraz Waiyin Cheung z Unlock Dancing Plaza, zapraszają na pokaz efektów swojej dwutygodniowej rezydencji artystycznej w Komunie Warszawa. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 marca 2025 roku, w godzinach 18.00–20.00 w Centrum w Ruchu w Warszawie. Artyści zaprezentują wyniki swoich twórczych poszukiwań, a także zaproszą publiczność do rozmowy i wymiany myśli.

Wersja do druku

Udostępnij

Joseph Lee i Waiyin Cheung z Unlock Dancing Plaza to dwójka artystów z Hongkongu, którzy na zaproszenie Komuny Warszawa odbywają dwutygodniową rezydencję. Podczas niej każdy z twórców pracuje indywidualnie nad własnymi badaniami. Centrum w Ruchu staje się dla nich przestrzenią do dzielenia się praktykami twórczymi oraz miejscem prezentacji efektów ich pracy.

Joseph bada kreatywność zbiorową, angażując publiczność w tworzenie improwizowanego scenariusza dla swojego solowego performansu. Waiyin zgłębia swoją wieloletnią praktykę pole dance, próbując spojrzeć na nią w nowy sposób i redefiniować sposób, w jaki jest postrzegana.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie jest wspierane przez: Hong Kong Economic and Trade Office (Berlin), Centrum w Ruchu i Komunę Warszawa.


Joseph Lee – choreograf, performer i kurator sztuk performatywnych z Hongkongu. Ukończył studia na Chińskim Uniwersytecie w Hongkongu oraz zdobył tytuł magistra w London Contemporary Dance School. W 2022 roku został mianowany dyrektorem artystycznym zespołu Unlock Dancing Plaza. Jego zainteresowania kuratorskie obejmują nieodkryte obszary lokalnego tańca współczesnego, koncentrując się na upowszechnianiu wiedzy, dialogach międzykulturowych i projektach tanecznych opartych na społeczności.

Poprzez performanse na żywo, wideo i pracę z tekstem Lee stara się na nowo określić rolę tańca we współczesnym świecie, dekonstruując obrazy ciała i symbole oraz prowadząc widzów ku introspekcji. Jego twórczość często podważa normy, eksplorując takie tematy jak kultura popularna, tożsamość queer i przecięcie tańca z obrazem.

Do jego znaczących prac należą A Dance For You With the Song That Made You Cry, badająca emocjonalny rezonans muzyki pop w tańcu, oraz seria Slow Dance, dekonstruująca tradycyjne dynamiki performansu. W dziełach takich jak Folding Echoes czy this works has three possible titles: Lee przekształca język i obraz ciała, zapraszając widzów do kwestionowania własnych percepcji i oczekiwań.

Jego eksperymentalne projekty wideo, takie jak Two Solos, One Dance, Three Frames oraz Slow Dance (Zoomed In) – stworzony we współpracy z Kitty Yeung – poszerzają granice jego artystycznej eksploracji. Filmy Lee były prezentowane na prestiżowych festiwalach filmowych, takich jak EXiS (Seul), Image Forum Festival (Tokio) oraz South Taiwan Film Festival.

Waiyin Cheung pochodzi z Hongkongu i obecnie jest rezydentem artystycznym w Unlock Dancing Plaza. Od ponad dekady zajmuje się pole dance jako główną formą praktyki ruchowej. Jego zainteresowania obejmują intersekcjonalność pole dance jako gatunku tanecznego oraz jego potencjał w ruchach społecznych. Pobudziło to jego ciekawość i obecne badania nad ciałem oraz tożsamością w kontekście współczesnego pole dance.

Waiyin ukończył doktorat z ekologii morskiej na Uniwersytecie Hongkongu, a jego doświadczenie sceniczne obejmuje choreografie i występy w teatrach, muzeach sztuki, na scenach cyrkowych oraz festiwalach ruchu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close