Wojciech Wiesiołłowski (znany także jako: Woytek Lowski) – tancerz, baletmistrz, pedagog. Urodził się 11 października 1939 roku w Brześciu nad Bugiem, zmarł 24 listopada 1995 roku w Warszawie.
Był absolwentem Warszawskiej Szkoły Baletowej (1956). Debiutował na scenie Opery w Warszawie, w latach 1958–1966 był solistą w jej zespole. W latach 1961-1963 odbywał staż w Szkole Baletowej im. Waganowej w Leningradzie.
Był pierwszym Polakiem zaproszonym przez Maurice’a Béjarta do zespołu solistów Baletu XX wieku. Z zespołem tym w latach 1966–1971, odnosił wielkie sukcesy na największych światowych scenach. W latach 1971–1972 był solistą Baletów Marsylskich Rolanda Petit, a w latach 1972–1979 pierwszym solistą Baletu Bostońskiego. Prowadził wykłady w ramach corocznej Letniej Akademii Tańca w Portugalii, w szkole baletowej w Rochester (USA). U szczytu sławy, w 1979 roku, gdy postępujący artretyzm uniemożliwiła mu tańczenie, występem w Bostonie zakończył karierę solisty i rozpoczął pracę pedagogiczną, początkowo w zespole bostońskim, następnie we Francji w Centrum Tańca Roselli Hightower w Cannes, w Ballet Théâtre Francais w Nancy, a następnie w Operze Paryskiej. Pracował także z tancerzami zespołu Johna Neumiera, American Ballet Theatre, Królewskiego Baletu Flandryjskiego, scen w Rzymie, Bazylei, Berlinie Zachodnim, Hamburgu, Wenecji, Królewskiego Baletu Flamandzkiego w Antwerpii. Prowadził wykłady na Uniwersytecie Harvarda. W późnym okresie życia związany był jako baletmistrz i senior principal dancer z English National Ballet. W 1993 roku ukazała się jego książka O nauczaniu tańca klasycznego. W 1994 roku powstał o nim film telewizyjny, zatytułowany Nie lubię lustra (w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela).
Do najważniejszych ról Wojciecha Wiesiołłowskiego należą: Faun (Popołudnie fauna, chor. W. Niżyński, L.Wójcikowski), tytułowa w Mazepie (chor. S. Miszczyk), Merkutio (Romeo i Julia, chor J. Gogół), Zygfryd (Jezioro łabędzie, chor. R. Kuzniecowa), Basilio (Don Kichot, chor. A. Cziczinadze), Albert i pas de deux (Giselle, chor. I. Michajliczenko, A. Gridin), Tybalt (Romeo i Julia, chor. M. Béjart), Łabędź (Łabędź chor. M .Béjart), Hamlet i Duch Ojca (Hamlet, chor. L. Monéal), Ptak (Allumez les étoiles, R. Petit), solista (Actus tragicus i Lettera amorosa (chor. M. M .Béjart), Franciszek (Coppelia, chor. L. Wójcikowski), Pastor (Fall River Legend chor. A. de Mille), Jazon (Medea chor. B.Cullberg), Syn (Syn marnotrawny chor. G.Balanchine), Książę (Śpiąca królewna, chor. L. Monréal), Stanisław (Stanisław i Anna Oświęcimowie, chor. W. Gruca), Szatan (Baudelaire, chor. M.Béjart).
W 1964 roku Wojciech Wiesiołłowski otrzymał srebrny medal na I Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Warnie.