Operator programu Przestrzenie Sztuki – Taniec w Białymstoku zaprasza do udziału w konkursie otwartym (open call) na przeprowadzenie badań w projekcie „Badania naukowe”, który jest integralną częścią konferencji „Taniec w Polsce północno-wschodniej. Zasoby, szanse i potrzeby w perspektywie najbliższej dekady”, która odbędzie się w dniach 6–7 października 2025 roku w Białymstoku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Informacje o projekcie

Celem projektu jest zgromadzenie, opracowanie i przedyskutowanie danych pozwalających oszacować zasoby, szanse i potrzeby sceny tańca w Polsce północno-wschodniej w perspektywie najbliższej dekady, a także wyciągnięcie z nich wniosków i opublikowanie zredagowanych opracowań w internecie, aby mogły służyć dalszemu namysłowi nad tak zarysowanym tematem w przyszłości.

Partnerami projektu są partnerzy instytucjonalni Przestrzeni Sztuki Białystok:

  • Ełckie Centrum Kultury,
  • Dom Kultury w Łapach,
  • Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży,
  • Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”,
  • Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej,
  • Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach,
  • Węgorzewskie Centrum Kultury.

Do realizacji działań projektowych zaangażowane zostaną osoby indywidualne i/lub zespoły (maksimum 3-osobowe).

Celem konkursu jest wybór trzech podmiotów (osób indywidualnych i/lub zespołów), które przeprowadzą badania zgodnie z założeniami, przedstawią ich wyniki i płynące z nich wnioski w postaci 45-minutowych prelekcji on-line i wezmą udział w sesjach pytań i odpowiedzi podczas konferencji „Taniec w Polsce północno-wschodniej. Zasoby, szanse i potrzeby w perspektywie najbliższej dekady” 6 października 2025 roku. Następnie we współpracy redakcyjnej z kuratorką konferencji opracują wyniki do publikacji przez Organizatora.

Konkurs adresowany jest do pełnoletnich osób zajmujących się w trybie akademickim lub freelancerskim badaniami tańca i dysponujących adekwatnymi kompetencjami, z doświadczeniem badawczym i/lub początkujących w tym obszarze, będących polskimi rezydentami podatkowymi.

Jedna osoba lub jeden zespół może zgłosić się do realizacji jednego lub dwóch badań. Dla każdego badania należy wypełnić i wysłać oddzielny formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram

  • 10 stycznia 2025 roku – ogłoszenie konkursu na realizację Projektu
  • 28 lutego 2025 roku do godz. 23.59 – termin składania aplikacji (liczy się data i godzina wpływu aplikacji na serwer Organizatora)
  • 15 marca 2025 roku – ogłoszenie wyników konkursu
  • 30 marca – 7 listopada 2025 roku  – realizacja Projektu, w tym:
  • 30 marca – 31 sierpnia – przeprowadzenie badań zgodnie z opisem zawartym w Załączniku nr 1
  • 1–30 września – przygotowanie badań do prezentacji w postaci 45-minutowej prelekcji on-line
  • 6 października – prelekcja  i udział w sesji pytań i odpowiedzi podczas konferencji
  • 8 października – 7 listopada – opracowanie wyników badań do publikacji we współpracy redakcyjnej z kuratorką konferencji i według ustalonego z nią harmonogramu

W okresie 30 marca – 31 sierpnia Podmioty samodzielnie planują i realizują badania, przy czym na pytanie Organizatora są zobowiązane do udzielenia w ciągu 7 dni roboczych krótkiej informacji o stanie prac. W razie potrzeby Organizator służy wsparciem w zakresie udostępnienia posiadanej bazy kontaktów w regionie i wystosowania do Partnerów Projektu prośby o wsparcie informacyjne Podmiotów.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie za pomocą formularzy zgłoszeniowych dostępnych na stronie Organizatora: https://frst.org.pl/open-call-badania-naukowe/


Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki – Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close