Operator programu Przestrzenie Sztuki – Taniec w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w konkursie otwartym (open call) na przeprowadzenie badań w ramach projektu „Badania naukowe”.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Informacje o projekcie

Projekt „Badania naukowe” jest integralną częścią konferencji „Taniec w Polsce północno-wschodniej. Zasoby, szanse i potrzeby w perspektywie najbliższej dekady”, która odbędzie się w dniach 6–7 października 2025 roku w Białymstoku.

Celem projektu jest zgromadzenie, opracowanie i przedyskutowanie danych, które pozwolą oszacować zasoby, szanse i potrzeby sceny tańca w Polsce północno-wschodniej w perspektywie najbliższej dekady. Wnioski z badań zostaną opublikowane w internecie, by mogły służyć dalszemu namysłowi nad tym tematem w przyszłości.

Partnerami projektu są instytucje współpracujące z programem Przestrzenie Sztuki – Taniec Białystok:

  • Ełckie Centrum Kultury,
  • Dom Kultury w Łapach,
  • Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży,
  • Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”,
  • Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej,
  • Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach,
  • Węgorzewskie Centrum Kultury.

Celem konkursu jest wybór trzech podmiotów (osób indywidualnych i/lub zespołów), które:

  1. Przeprowadzą badania zgodnie z założeniami określonymi w Załączniku 1.
  2. Przedstawią wyniki badań i płynące z nich wnioski w postaci 45-minutowych prelekcji online.
  3. Wezmą udział w sesjach pytań i odpowiedzi podczas konferencji „Taniec w Polsce północno-wschodniej. Zasoby, szanse i potrzeby w perspektywie najbliższej dekady” w dniu 6 października 2025 roku.
  4. Opracują wyniki badań we współpracy z kuratorką konferencji do publikacji przez Organizatora.

Adresaci konkursu

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób zajmujących się badaniami tańca w trybie akademickim lub freelancerskim, dysponujących adekwatnymi kompetencjami i doświadczeniem badawczym, a także początkujących w tym obszarze. Uczestnicy konkursu muszą być polskimi rezydentami podatkowymi.

Jedna osoba lub zespół może zgłosić się do realizacji jednego lub dwóch badań. Dla każdego badania należy wypełnić oddzielny formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram

  • 10 stycznia 2025 roku – ogłoszenie konkursu na realizację projektu.
  • 15 lutego 2025 roku, godz. 23.59 – termin składania aplikacji (liczy się data i godzina wpływu aplikacji na serwer Organizatora).
  • 15 marca 2025 roku – ogłoszenie wyników konkursu.
  • 30 marca – 7 listopada 2025 roku – realizacja projektu, w tym:
    • 30 marca – 31 sierpnia 2025 roku – przeprowadzenie badań zgodnie z opisem w Załączniku nr 1.
    • 1–30 września 2025 roku – przygotowanie badań do prezentacji w postaci 45-minutowej prelekcji online.
    • 6 października 2025 roku – prelekcja i udział w sesji pytań i odpowiedzi podczas konferencji.
    • 8 października – 7 listopada 2025 roku – opracowanie wyników badań do publikacji we współpracy z kuratorką konferencji według ustalonego harmonogramu.

Podmioty samodzielnie planują i realizują badania w okresie 30 marca – 31 sierpnia 2025 roku. Na pytania Organizatora są zobowiązane udzielić w ciągu 7 dni roboczych krótkiej informacji o stanie prac. W razie potrzeby Organizator oferuje wsparcie, w tym udostępnienie bazy kontaktów w regionie oraz pomoc w nawiązaniu współpracy z partnerami projektu.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pomocą formularzy dostępnych na stronie Organizatora pod adresem: https://frst.org.pl/open-call-badania-naukowe/


Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki – Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close