ENG
A A A
 lipiec 2018 

Warszawa: Gosia Gajdemska „Video Dance Starter” – warsztaty

18 czerwca 2018

Warsztaty

W dniach 29 czerwca-1 lipca 2018 Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny FINA zaprasza na bezpłatne warsztaty Video Dance Starter, które poprowadzi Gosia Gajdemska. Warsztaty przeznaczone są dla polskich tancerzy, choreografów, osób pracujących zawodowo z ruchem, dotyczące pracy z kamerą i aspektami wizualnymi na polu choreografii oraz współczesnych trendów w obszarze video dance.

 

Zgłoszenia (CV/biogram, krótki list motywacyjny (max. strona A4) z uzasadnieniem chęci udziału w warsztacie i wskazaniem zainteresowań w obszarze video dance i filmu tanecznego, link do 1 wideo prezentującego własną twórczość taneczną – nieograniczona forma ani długość) do 24 czerwca 2018: malgorzata.gajdemska@gmail.com

Akademia Teatralna w Pradze (DAMU): „Teatr współtworzony i teatr przedmiotu” – nabór na studia magisterskie

18 czerwca 2018

Edukacja

Trwa nabór na dwuletnie studia magisterskie w Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), w języku angielskim, na kierunku Teatr współtworzony i teatr przedmiotu („Master Degree in Devised and Object Theatre”). Prowadzone przez Akademię Teatralną w Pradze (DAMU) w języku angielskim dwuletnie studia magisterskie na kierunku Teatr współtworzony i teatr przedmiotu („Master Degree in Devised and Object Theatre”) ukierunkowane są na poznanie procesu tworzenia przedstawienia teatralnego od podstaw i ekspresję wizualną. Studenci uczą się tworzyć spektakle teatralne, z dużym naciskiem na aspekty wizualne, przestrzenne, obiektowe i medialne (low tech), a także pracować w innych obszarach związanych ze sztukami scenicznymi, takich jak instalacje scenograficzne, spektakle dźwiękowe oraz inne rodzaje przedstawień odznaczających się silnym akcentem na dramaturgię wizualną i przestrzenną.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 9 lipca 2018

Termin audycji dla wybranych kandydatów/ek: 2 sierpnia 2018

Hamburg: Rezydencje w Centrum Choreograficznym K3 Tanzplan Hamburg – nabór wniosków

18 czerwca 2018

Rezydencja artystyczna

Centrum choreograficzne K3 Tanzplan Hamburg planuje przyznanie stypendiów na sezon artystyczny 2019/2020 w formie ośmiomiesięcznych rezydencji dla trojga obiecujących choreografów i choreografek. Stypendium przeznaczone jest dla osób po debiucie artystycznym. W skład rezydencji wchodzą m.in.: miesięczny grant, budżet produkcyjny oraz kurs kwalifikacyjny.

Program połączony jest z pokrewnymi kursami oraz programami szkoleniowymi organizowanymi przez Centrum K3. W skład rezydencji wchodzą zajęcia z mentorami, a także wsparcie dramaturgiczne, techniczne i producenckie.

 

Czas trwania rezydencji: sierpień 2019 – kwiecień 2020.

Zgłoszenia wyłącznie w języku angielskim można składać w terminie do 13 sierpnia 2018 roku; wnioski niepełne oraz złożone nieterminowo nie będą rozpatrywane: formularz

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia