ENG
A A A
 luty 2019 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie ogłasza konkurs na realizację prac o tematyce społecznej

22 stycznia 2019

Konkurs

Centrum Sztuki Tańca ogłasza konkurs na realizację koprodukcji, prezentację spektakli, premier, work in progress oraz małych form – miniatur choreograficznych o szeroko pojętej tematyce społecznej. Konkurs skierowany jest do warszawskich organizacji pozarządowych, kolektywów i artystów oraz artystek niezależnych, którzy są związani z Warszawą i na stałe tworzą i działają w stolicy.

 

W ramach konkursu odbędą się dwa programy:

1. Program koprodukcji

2. Program prezentacji spektakli, premier, work in progress i małych form/miniatur choreograficznych.

 

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lutego 2019.

Amsterdam/ SNDO – School for New Dance Development: Nabór na rok akademicki 2019/2020

21 stycznia 2019

Edukacja

SNDO – School for New Dance Development w Amsterdamie to profesjonalne czteroletnie studia, w pełnym wymiarze godzin, które kończą się uzyskaniem dyplomu Bachelor of Dance – Choreography. Szkoła zaprasza zmotywowane osoby, które chcą doskonalić swoje umiejętności oraz poszerzyć wiedzę w zakresie choreografii/twórczości tanecznej i performatywnej. Studia stanowią okazję do rozwinięcia własnego słownika ruchowego, a także pogłębienia procesu twórczego. Studenci uczą się rozważnego planowania swojej kariery zawodowej, rozwijania świadomości estetycznej, społecznej i politycznej w kontekście tańca, performance’u oraz szeroko rozumianej kultury.  

 

Audycje na rok akademicki 2019/2020 odbędą się w Amsterdamie w dniach 21, 22 oraz 23 marca 2019 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lutego 2019 roku.

 

Nowa Sól: Nabór spektakli na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu 2019

18 stycznia 2019

Nabór prac performatywnych

Pracownia Teatru Tańca zaprasza artystów indywidualnych oraz zespoły do zgłaszania swoich spektakli na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu 2019, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2019 w Nowosolskim Domu Kultury. Hasło przewodnie najbliższej edycji to „Tribute to IMPRO”. Organizatorzy chcą nawiązać do tradycji Zielonej Góry związanej z improwizacją i Festiwalem Improwizacji, który dawniej organizował Paweł Matyasik. Planowane są także dwie debaty panelowe, a 21 marca, czyli dzień przed rozpoczęciem festiwalu, na specjalne zaproszenie dyrektora NDK Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Polka w reżyserii Igora Gorzkowskiego i w choreografii Iwony Pasińskiej.

 

Termin zgłoszeń upływa 17 lutego. Formularz zgłoszeniowy w ogłoszeniu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia