
Centrum Inicjatyw Artystycznych
Centrum Inicjatyw Artystycznych
Na kulturalnej mapie Wrocławia pojawiło się kolejne miejsce spotkań – Centrum Inicjatyw Artystycznych. CIA powstało za sprawą członków Stowarzyszenia Niezależna Manufaktura Taneczna (prezes: Ewa Staroń) i zaprzyjaźnionych artystów w celu umożliwienia prezentacji różnorodnych dziedzin, nurtów i kierunków działalności kulturalnej i sztuki.
Głównym celem Centrum jest działalności edukacyjna i aktywizacja środowisk lokalnych poprzez organizację zajęć i warsztatów oraz umożliwienie kontaktu z różnorodnymi formami działalności kulturalnej. Jego animatorzy chcą wspierać artystów oraz zapewnić stałe miejsce działania i prezentacji twórczości artystów profesjonalnych oraz amatorów, a więc zarówno ludzi o ugruntowanej pozycji artystyczne, jak i tych stojących na początku swojej drogi artystycznej.
Centrum powstało dzięki pracy członków Stowarzyszenia, zaprzyjaźnionych artystów i wolontariuszy. Współpracuje z pedagogami, absolwentami i studentami PWST we Wrocławiu, Akademii Muzycznej, Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Dysponuje salą taneczną i teatralną oraz mniejszymi pracowniami umożliwiającymi prowadzenie zajęć i warsztatów oraz organizację spektakli, wystaw i koncertów.
ul. Tęczowa 79 /81, Wrocław
0048 666 533 665
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.