ENG
A A A
 luty 2019 
Pokaz spektaklu
Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „BATORY_trans” – reż. Martyna Majewska

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „BATORY_trans” – reż. Martyna Majewska

23 lutego 2019 - 24 lutego 2019 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, Plac Orląt Lwowskich 20c.

Pokaz spektaklu

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na spektakl laureatki Konkursu na Debiut Reżyserski w Pantomimie Martyny Majewskiej – BATORY_trans. Przedstawienie inspirowane jest losami pasażerów statku Batory, opisanymi w książce Bożeny Aksamit Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia – Ameryka Linie Żeglugowe). Będzie to spektakl o wyobrażeniach – o tym, jak wyobrażamy sobie to, co by było i kim my bylibyśmy gdzieś indziej; o emigracji; o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

Polski Teatr Tańca, fot. Andrzej Grabowski

Kalisz/Centrum Kultury i Sztuki: Polski Teatr Tańca „No more tears” – reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna Lama Szydłowska

23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Kalisz: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Łazienna 6

Pokaz spektaklu

Polski Teatr Tańca zaprasza na spektakl No more tears w reżyserii Iwona Vedrala i choreografii Krystyny Lamy Szydłowskiej. Autorska koncepcja spektaklu No more tears zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Wieczór boski na realizację premiery w ramach Roku bogów 2018, którego organizatorem był Polski Teatr Tańca. Produkcja tchnąca atmosferą czasu ustrojowej transformacji w Polsce, inspirowana jest biografią milionerki polskiego pochodzenia Barbary Piaseckiej-Johnson. Hipnotyzujące obrazy choreograficzne, przywołujące piękny, niespełniony polski sen o dobrobycie i niemal religijne zawierzenie charyzmatycznej przywódczyni, przypominające (w ruchu) zbiorowy trans, to pretekst do refleksji nad uniwersalnym bodźcem ludzkich działań, którym jest tęsknota za lepszym, szczęśliwszym życiem i bogactwem na różnych poziomach.

Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers „Innermen”, Leila Ka  „No Chão”

Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers „Innermen”, Leila Ka „No Chão”

23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

Organizatorzy 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca zapraszają na premierowy spektakl Innermen tegorocznych rezydentek festiwalu, Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben i Angeli Fegers oraz spektakl No Chão Leili Ka, zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu na pracę solową Solo Dance Contest 2018.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia