ENG
A A A
 luty 2019 
Pokaz spektaklu
na zdj. Marlena Niestrój, fot. Rafał Sandecki

Katowice: Teatr A Part „Święto wiosny” – reż. Marcin Herich – pokaz przedpremierowy

4 marca 2019 | godz. 18:00 | Katowice: rezerwacje i szczegóły dot. miejsca spektaklu dostępne pod adresem rezerwacjeapart@wp.pl.

4 marca 2019 | godz. 20:00 | Katowice: rezerwacje i szczegóły dot. miejsca spektaklu dostępne pod adresem rezerwacjeapart@wp.pl.

Pokaz spektaklu

Święto wiosny Teatru A Part to spektakl solowy w wykonaniu Marleny Niestrój i reżyserii Marcina Hericha. Ma on wymiar doczesny, fizyczny, cielesny i ludzki. Przedstawienie łączy wątki osobiste, które stały u podstawy pracy nad spektaklem, z odniesieniami i motywami o charakterze uniwersalnym. To spektakl o przezwyciężaniu smutku po utracie, po utratach, o momentach przesilenia i przejścia, o złości, o procesie odradzania się i nabierania siły. O cyklu natury i naturze cyklu, którego każda z nas, każdy z nas jest lub będzie częścią. O zimach i wiosnach, których przeżywamy w życiu najwyżej kilkadziesiąt, a które są najoczywistszą metaforą ludzkiego losu.

 

Uwaga! Spektakl dla widzów dorosłych.

Fot. Bartłomiej Sowa.

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

5 marca 2019 - 6 marca 2019 | godz. 11:00 | Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego | 53 - 121 Wrocław

Pokaz spektaklu

Mikrokosmos jest swobodną interpretacją Calineczki. Baśń jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

"Stalking Paradise", fot. Maciej Rukasz

Warszawa/Polska Sieć Tańca 2019: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise” – chor. Külli Roosna, Kenneth Flak

5 marca 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

Pokaz spektaklu

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. W jej ramach, jako drugi w tym roku będzie pokazany spektakl Lubelskiego Teatru Tańca Stalking Paradise. Spektakl powstał pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosny i Flaka. Tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują w nim odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia