Gryfiński Dom Kultury i Teatr Tańca Ego Vu zapraszają na V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013. W sobotę 26 października 2013 roku o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz 3 spektakli jednego wieczoru: Samsara Wydziału Teatru Tańca z Bytomia, In brief Aleksandry Bożek-Muszyńskiej z Warszawy, Czy filozof może mówić o tańcu i o tym, czy choreograf może zatańczyć Witolda Jurewicza i Juliusza Grzybowskiego. Po spektaklach, o godzinie 21.00 odbędzie się Silent Disco.
Samsara
Spektakl jest owocem współpracy Anny Kamińskiej, Katarzyny Gorczycy, Piotra Stanka oraz Filipa Wójcika. Osobą, która popatrzyła z zewnątrz na zbudowany przez nich świat i pomogła w dopełnieniu ich pracy jest Katarzyna Kania. Wszyscy są studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.
Aleksandra Bożek-Muszyńska
Tancerka, niezależna performerka, dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Przez wiele lat związana była z niezależnymi grupami tańca współczesnego w Polsce, m.in. Hoplaaa z Krakowa i Wahadło z Rybnika. Od 2007 r. związana z warszawskim Teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej. Wystąpiła w produkcjach: Mufmi – spicz; Usługi płatne, czyli cała Polska plecie dzieciom; Puste miejsca; Z góry na dół; Bóg 8 dnia; Fall(ing) cei(ling); Mufmi profilaktycznie; Przesunięcie; Rozgrywka, Czekając trawnika. Autorka kilku solowych prac (Dystans, Kandyzowany, In brief), laureatka I nagrody w kategorii miniatura taneczna na 11.Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie (2010), współautorka choreografii Przaśny, Just Go i Do you…?oraz choreografii do spektaklu Free.dom powstałego w ramach programu zamówień kompozytorsko-choreograficznych Agon, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Od kilku lat zafascynowana tańcem konceptualnym wykraczającym poza granice ogólnie rozumianego teatru tańca. Solo In brief było prezentowane m.in. w ramach festiwalu Solo&Duo w Budapeszcie, FRU w Łodzi. Spektakl zdobył nagrody I i II stopnia na festiwalu 3, 2, 1… taniec w Krakowie w 2013 r.
Juliusz Grzybowski
Doktor filozofii, prawie ukończył filologię klasyczną, prawie to znaczy zabrakło mu chęci na podejście do egzaminu magisterskiego. Pracuje na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, gdzie naucza filozofii. Od niedawna prowadzi zajęcia w Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku: choreografia i techniki taneczne oraz we wrocławskiej ASP, gdzie prowadzi zajęcia z filozofii i estetyki. W czasach właściwie pradawnych tańczył u Witka Jurewicza w Teatrze Tańca Alter. Wspominając te czasy mówi: tańczyłem to znaczy zdarzało się, że w scenach zbiorowych pojawiałem się w którymś tam rzędzie. Któryś tam rząd to jedno, ale Alter to drugie. Reasumując uważam, że posiadam przyzwoite taneczne doświadczenie. Publikuje artykuły, głownie w monografiach pokonferencyjnych i różnych wydawnictwach okazjonalnych. Pracuję nad książką o Parysie-Aleksandrze, pięknym królewiczu trojańskim. Prowadzi wykłady podczas festiwali tanecznych. Współpracował z łódzką Pracownią Fizyczną przy powstawaniu choreografii Fajdros. Od 2011 r. wspólnie z Witkiem Jurewiczem poszukuje punktów stycznych tańca i filozofii. Na scenie wspólnie… poszukują.