Gryfino/VI Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2014: Warsztaty tańca nowoczesnego High Heels (Michał Bogusławski) i tańca współczesnego (Robert Przybył)

Zdjęcie: Gryfino/VI Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2014: Warsztaty tańca nowoczesnego High Heels (Michał Bogusławski) i tańca współczesnego (Robert Przybył)

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty taneczne. W tym roku organizatorzy zaprosili dwóch pedagogów, tancerzy, choreografów, którzy poprowadzą warsztaty w dwóch różnych technikach dla grup początkujących i zaawansowanych. Warsztaty tańca nowoczesnego poprowadzi Michał Bogusławski, a warsztaty tańca współczesnego poprowadzi Robert Przybył. Koszt każdego warsztatu: 70 zł.

 

Zapisy na warsztaty prowadzone są poprzez formularz internetowy na stronie: www.gdk.com.pl/index.php?plik=bilety. Centrum Informacji Turystycznej nie prowadzi rezerwacji telefonicznej.

Taniec współczesny (Contemporary Dance) bazuje na technice baletowej, pozbawiony jest jednak jego sztywnych zasad. Jest mieszaniną wielu tańców jak na przykład: modern dance, taniec nowoczesny, taniec jazzowy, a nawet niektóre z tańców towarzyskich. Taniec ten kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu – wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, niezbędne jest też „zaprzyjaźnienie” z podłogą.

Robert Przybył – ur. 1977 w Lidzbarku Warmińskim. Ukończył Uniwersytet Techniczny w Gdańsku na wydziale Nauk Komputerowych oraz Wydział Tańca w Anton Bruckner University w Linz. Jako tancerz pracował z ludźmi takimi jak Urs Dietriech, Reinhild Hoffman, Rami Be’er, Guy Weizmann & Roni Haver, Tero Saarinen, Rose Breuss, Massimo Gerardi oraz wieloma innymi. W latach 2005-2006 był członkiem grupy MSSchrittmacher (Staatstheater Oldenburg) następnie w latach 2008-2012 tańczył w Tanztheater Bremen. Już podczas studiów w Linz zaczął tworzyć swoje prace, a następnie prezentował je na festiwalach w Niemczech, Polsce, Włoszech i Chinach. W roku 2012 za solo Brain Cage Robert otrzymał nagrodę na Solo Dance Contest w Gdańsku oraz podczas Contact.energy’12 w Erfurt. Od kilku lat Robert współpracuje z festiwalem TanzArt OstWest oraz grupą Tanzkompanie Giessen, gdzie wspólnie z Tarek’iem Assam’em (szef w obu miejscach) stworzył dwie sztuki dla Teatru w Giessen: Hypnotic Poison i Die Wirrnis der Pinguine. Obecnie obaj pracują nad nowym spektaklem Smart Reality, którego premiera przewidziana jest na 19 grudnia 2014 w Teatrze w Giessen. Robert był jednym z trzech choreografów tworzących sztuki w ramach programu Think Big w Tanztheater Internationale w 2014 roku w Hannoverze.

Warsztat High Heels

Motywem przewodnim warsztatów jest wolność. Wolność wyrazu, ekspresji, wolność myśli i naszej seksualności, bo na sali tanecznej i na scenie wolno nam więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Przez lata startów na mistrzostwach Polski i świata i uprawianiu dyscypliny jaką jest taniec nowoczesny w wydaniu turniejowym, Michał zaczął poszukiwać czegoś wyłącznie swojego, czegoś co wynika z jego indywidualnej wrażliwości, estetyki ruchu, podejścia do otaczającej go rzeczywistości i poczucia humoru. Inspiracją jego techniki jest Street Jazz – łączący technikę tańca jazzowego i charakterystyczną dla niej sceniczną ekspresję z luźnym, czasem miękkim, czasem mocno akcentowanym hip-hopowym ruchem. To osobliwa mieszanka, wolność i różnorodność zawarta w jednym stylu. Łącząc to, co już znane, z czymś zupełnie dla niego nowym, odnalazł swoją drogę i swoją własną estetykę, nad którą ciągle pracuje i eksperymentuje biorąc w dalszym ciągu lekcje i szkoląc się zarówno w zakresie jazzu jak i hip-hopu.
Michał poprowadzi warsztat High Heels oparty na technikach tańca nowoczesnego. Są to zajęcia, w których tańczy się butach na obcasie. Warsztat ten skierowany jest do wszystkich chętnych – niezależnie od umiejętności tanecznych. Jest do warsztat przede wszystkim dla kobiet, ale jak zapewnia sam instruktor mężczyźni również mogą wziąć w nich udział. Zajęcia są jeszcze dość nowatorskie w Polsce i przez to bardzo atrakcyjne. Kobiety mogą poczuć się bardziej kobieco i uwolnić się w tańcu przy dynamicznej muzyce.

Michał „Boguś” Bogusławski – instruktor i tancerz High Definition Dance Studio ze Szczecina. W przeszłości zajmował się przede wszystkim tańcem sportowym – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata. Sześciokrotny mistrz Polski w konkurencjach grupowych i indywidualnych w kategorii Street Dance Show, brązowy medalista Pucharu Świata Jazz Dance Mikołajki 2008. W latach 2009-2012 słuchacz Instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji taniec jazzowy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Jako tancerz brał udział w szczecińskim projekcie Dzieci Przełomu – widowisku łączącym taniec, muzykę na żywo oraz wizualizacje, wystawionym w szczecińskiej operze i emitowanym w TVP. Wystąpił w spektaklu teatralno-tanecznym Julian to wiem, którego premiera odbyła się w ramach Małego Kontrapunktu w 2013 r. W swoim dorobku ma także występy na deskach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt w spektaklach Im weissen Rössl oraz Willi bald im Elfenwald. W marcu 2014 roku wystąpił w Quiet Expo łączącym w sobie spektakl teatru tańca i performance, a w czerwcu tego samego roku zatańczył w widowisku tanecznym Bieguny – oba tytuły to autorskie projekty Agnieszki Bogusławskiej. W niecodziennym wydaniu wystąpił także w teledysku do piosenki Abo mie zabiją zespołu Bubliczki, za którego realizację odpowiadał Piotr Smoleński. Współpracuje z Elizą Hołubowską i jej Teatrem Tańca Ego Vu z Gryfina, wspólnie na podstawie jego pomysłu zrealizowali krótki spektakl taneczny MEN z jego udziałem. W trosce o własny rozwój pobierał nauki w rozmaitych technikach u takich osobistości jak Derek Mitchell, Marvin A. Smith, Luciano Di Natale, Julie Denise, Thierry Verger, Pascal Beugré Tellier, Tiziana Cocca, Anna Wielogórska, Monika Moskwa, Milena Jurczyk, Katarzyna Skawińska, Eliza Hołubowska, Zbigniew Bujakowski, Igor Kryszyłowicz, Justyna Lichacy, Anna Jujka, Gieorgij Puchalski i wielu innych.

Program VI Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2014

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Gryfino: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, ul. Niepodległości16, sala gimnastyczna: Warsztaty tańca współczesnego w godz. 12.00-14.00.

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close