Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anastasia Valsamaki (Aerowaves) „Monolog ciała”

Zdjęcie: Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca:  Anastasia Valsamaki (Aerowaves) „Monolog ciała”

Anastasia Valsamaki (Aerowaves) „Monolog ciała”. Fot. Aleksos i Christos Bourelias

Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na pokaz VR w koncepcji, choreografii Anastasii Valsamaki i Gavrieli Antonopoulou Monolog ciała. Wydarzenie to odbędzie się w ramach 26. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O wydarzeniu:

Monolog ciała to spektakl solowy, który przywołuje na scenę oczywiste pytanie, które pozostaje bez odpowiedzi: „co może ciało?”. Jest to działające na wyobraźnię pytanie, które odnosi się nie tylko do dynamiki ciała, ale także funkcji narracyjnej języka tańca.

Monolog ciała stawia ciało w najważniejszej pozycji – jako wytrwałe i pełne siły. Koncentrując się na możliwościach ruchu, spektakl ten ośmiela się wyobrazić sobie alternatywne przestrzenie i środki aktywacji organizmu. Z ilu punktów widzenia można patrzeć na ciało i w ilu formach można je zregenerować? Tego rodzaju rozważania napędzają kinezjologiczną eksplorację fizycznych granic ludzkiego ciała i proponują pozorną próbę ich przekroczenia.

Zainspirowany dynamiczną rolą monologu w teatrze i poza sceną, spektakl dostarcza ciału niezakłóconej narracji, zapraszając w ten sposób widzów i widzki do doświadczenia możliwości powstającego w ten sposób dialogu.

Realizatorzy:

Koncepcja i choreografia: Anastasia Valsamaki
Współautorstwo i taniec: Gavriela Antonopoulou
Muzyka: Konstantinos Bakogiannis
Zdjęcia: Alekos Bourelias i Christos Bourelias
Produkcja: MINDTHELOOP

Premiera: Arc for Dance Festival – 10, 26 maja 2018, Ateny (Grecja)

***

O Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca:

W programie 26. MSTT dominować będzie wieloaspektowość, wielowątkowość i różnorodność. Bardziej niż dotąd będziemy poszukiwać nowych narzędzi artystycznych, nowych myśli i nowych perspektyw. Po 25 latach istnienia festiwalu chcemy, dokonując refleksji nad przeszłością, spojrzeć odważnie w przyszłość, która stawia wyzwania i wymaga od nas TRANSFORMACJI. To hasło przewodnie tegorocznej edycji będzie towarzyszyć spektaklom, warsztatom, filmom i wszystkim wydarzeniom, podczas których mamy nadzieję spotkać się z widzami, tak jak i my, ciekawymi efektów owej transformacji na scenie oraz w otaczającej nas rzeczywistości. Szczególną uwagę chcemy poświęcić artystom ukraińskim, których życie i twórczość uległy radykalnej transformacji, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

PROGRAM FESTIWALU

Wydarzenia towarzyszące:

9–13 listopada 2022, Let the body speak – instalacja filmowa, foyer sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie
9 listopada godz. 18.00 – wernisaż; 10–13 listopada godz.11.00–17.00

11–13 listopada 2022, Warsztaty tańca współczesnego
Prowadzenie: Inna Aslamova, Ann Van den Broek, Evelyne de Weerdt, Courtney May Robertson, Katarzyna Wolińska, Rita Lira
Sale prób, Centrum Kultury w Lublinie oraz Sala Baletowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Strona festiwaluhttps://mstt.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa, ul. Peowiaków 12

godz. 15:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa, ul. Peowiaków 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close