Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Justyny Jasłowskiej Sorry. I don’t like to be killed, będący pracą z pogranicza tańca, performansu i sztuk wizualnych. Kluczowe pojęcia w tym projekcie to postać loosera oraz temat odcięcia pewnego etapu i przejścia w kolejny. Historia przemiany opowiedziana za pomocą piosenek, technologii audio-video, dubbingu oraz fotografii analogowych pochodzących z rodzinnego archiwum. W pracy zakwestionowany zostanie sposób postrzegania performera, w którym główne medium stanowią jego ciało i głos. Postać drugoplanowa znajdzie się w centrum zainteresowania dając pretekst do działania i tańca. Pomiędzy postaciami wciąż zachodzi wymiana, toczy się bliżej nieokreślony dialog polegający głównie na wzajemnej imitacji, rywalizacji i uważnej, ostrożnej obserwacji. Dwie równoległe historie nie pozwalają rozstrzygnąć, kto jest wygranym, a kto przegranym.
Choreografia, reżyseria, opracowanie tekstu, wykonanie: Justyna Jasłowska
audio/video/dźwięk/realizacja techniczna: Maciej Połynko
reżyseria świateł: Justyna Jasłowska, Maciej Połynko,
śpiew i dubbing: Zofia Bernad
w video wystąpiła: Zofia Jasłowska
konsultacje choreograficzne i dramaturgiczne: Elisabetta Consonni
kostium: Magdalena Franczak
Produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca, Ticektforloosers
Po pokazie warsztatowym odbędzie się spotkanie z Justyną Jasłowską dotyczące procesu pracy nad solo, tematu i koncepcji spektaklu. Podczas rozmowy z publicznością artystka ma nadzieję na obustronną, aktywną wymianę informacji i wrażeń.
Wstęp wolny.
DanceWork in progress
Work-in-progress (produkcja/spektakl w toku) to formuła prezentacji twórczości na etapie tworzenia spektaklu. To moment, w którym artysta decyduje się na zaproszenie widza do swojego intymnego, skrywanego na co dzień świata i uchyla rąbka tajemnicy na temat nowego dzieła. Decydując się na ten gest artysta pragnie po prostu zachęcić odbiorcę do przyjścia na premierę rozbudzając w nim potrzebę zobaczenia ostatecznie wypracowanej wersji. Z drugiej strony może oczekiwać od widzów wsparcia, reakcji, opinii.
Lubelski Teatr Tańca postanowił umożliwić miłośnikom sztuki tańca uczestniczenie w tym niezwykłym momencie dla każdego artysty. Zaprasza na serię spotkań towarzyszących powstawaniu spektakli w ramach rezydencji organizowanych przez LTT w Centrum Kultury. Zachęca do przyjścia, podpatrywania i zadawania pytań.
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.