Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018: Pink Mama Theatre „Jungle”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018: Pink Mama Theatre „Jungle”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Jungle w wykonaniu Pink Mama Theatre ze Szwajcarii.

O spektaklu:

,,Europa to cywilizacja, a kolonializm to poszerzanie świata cywilizowanego”. To hasło było w Europie przez lata usprawiedliwieniem zachodniej wyższości rasowej i kulturowej nad światem nie-zachodnim. Czwórka bohaterów Jungle to Vicky (w tej roli Charlotte Mclean) – wyzwolona, brytyjska feministka, Carmen (Tomek Pomersbach) – południowoamerykańska dziewczyna z ubogich przedmieść, Teresa (Izabela Orzełowska) – zagubiona misjonarka oraz Billy (Valentin Markus Oppermann) ztraumatyzowany, amerykański żołnierz spotykają się w bliżej nieokreślonym miejscu, będąc w swoistej otchłani. Oni umarli i wraz z nimi cała ludzkość. Świat zostaje więc ,,uwolniony” od ludzi, a natura wygrywa z kulturą. Jednak tylko pozornie, gdyż i tutaj w otchłani, miejscu być może nieistniejącym, ludzie próbują zmartwychwstać i odzyskać swoje człowieczeństwo. Dżungla, nazwa wywodząca się z sanskryckiego słowa ,,jangala” oznaczającego ,,nieużytek, ziemię nie nadającą się do uprawy”, we współczesnych językach nabrała wielu innych znaczeń i skojarzeń.

Opowieść o czwórce ludzi, reprezentantach nas wszystkich, których życiorysy pozornie tylko mają mało ze sobą wspólnego, staje się punktem wyjścia do rozmowy o odwiecznej chęci ludzi do rozwoju przybierającego różne formy oraz do tworzenia idei, których skutki nie zawsze miały szczęśliwy finał. Kolonializm, komunizm, neokolonializm, faszyzm i idące za nimi konsekwencje w zglobalizowanym już świecie, doprowadzają nas dziś do sytuacji politycznej i społecznej, która może bardzo niepokoić.

Jungle to dwunasta premiera Pink Mama Theatre, wyprodukowana w koprodukcji z Tojo Theater w Bernie, w Szwajcarii.

Spektakl trwa 80 minut bez przerwy.

Idea, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

Choreografia: Sławek Bendrat

Dramaturgia: Dominik Krawiecki

Produkcja muzyczna i koncept: Valentin Markus Oppermann

Obsada: Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach

Wideo i projekcje: Patrycja Płanik

Kierownictwo produkcji: Angelika Rohrer

Spektakl wyprodukowany dzięki: Kultur Stadt Bern, Swisslos Kultur Kanton Bern, Gesundheits- und Fürsorgedirektion des Kantons Bern Abteilung Integration, Migros Kulturprozent, Burgergemeinde Bern

Bilety: 10 zł / dostępne na stronie www.dkkadr.waw.pl lub przed spektaklem

***

Pink Mama Theatre

Sławek Bendrat – tancerz, choreograf. Wrocławianin, studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Poznań-skiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu,następnie w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda, W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo Pinku Chirashi. Jest jednym z założycieli Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektalki teatru.

Domini Krawiecki – aktor, reżyser. Wrocławianin, był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział aktorski) we Wrocławiu, z której został wyrzucony, oraz wiedzy o teatrze na UJ. Przez kilka lat ściśle związany z życiem teatralnym Wrocławia. Założyciel i przez dwa lata dyrektor Teatru Zakład Krawiecki. Aktor Teatru „Zielona Latarnia“ pod kierownictwem Ireny Rzeszowskiej. Prowadził liczne imprezy teatralne (m.in. WROSTJA). Po wyjeździe z Polski osiedlił się w Lucernie w Szwajcarii i przez trzy lata był na stałe związany z Luzerner Theater. Jest współzałożycielem Pink Mama Theatre, w którym pełni funkcję dyrektora naczelnego i reżysera wszystkich spektakli teatru.

Vimeo link promo trailer: https://vimeo.com/246305668

Po spektaklu rozmowa artystów z widzami.

Spotkanie prowadzi Joanna Szymajda.

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close