
Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów
W dniu przesilenia wiosennegow Krzywym Ratuszu w Warszawie – Nowej Iwicznej odbędzie się event Taniec na mokradłach. Poprowadzi go choreografka i performerka Magdalena Przybysz. Jest to wydarzenie otwarte i bezpłatne, do którego zaproszeni są zarówno uczestnicy wcześniej odbywających się warsztatów q-dance, jak i ich bliscy i znajomi, oraz osoby z zewnątrz. Uczestnicy wydarzenia będą celebrować nadejście wiosny, tańczyć, śpiewać co w duszy gra, jeść, dzielić sięi rozmawiać.
Wydarzenie odbędzie się w okolicy dawnego mokradła o nazwie Myszadło. Dlatego uczestnicy będą czerpać z tego ekofaktu wiele radosnych i zmysłowych inspiracji.
Data i godzina:
21 marca w godzinach 18.30- 22.00
Miejsce:
Zajęcia odbywają się w pięknej, jasnej, ogrzanej i przestrzennej sali z kominkiem w klimatycznym Krzywym Ratuszu na przedmieściach Warszawy.
Więcej o miejscu można poczytać na: www.krzywyratusz.pl
Łatwy dojazd:
Dojazd do Nowej Iwicznej z Warszawy Śródmieście zajmuje 35 minut Kolejką Miejską. Krzywy Ratusz znajduje się tuż przy stacji PKP.
Można także dojechać samochodem ulicą Puławską (z Centrum 30-35 minut)
Co przynieść ze sobą?
Przede wszystkim siebie. Poza tym wygodny strój, wegetariańskie jedzenie, herbaty, zioła, można także instrumenty muzyczne.
Koszt: wstęp wolny.
Zajęcia poprowadzi:
Magdalena Przybysz
Choreografka, performerka i trenerka. Poprowadziła ponad 100 warsztatów z zakresu tańca, świadomości ciała i performansu dla tancerzy, aktorów, pasjonatów i ludzi nie związanych zawodowo ze sztuką. Spędziła 5 lat studiując psychologię stosowaną na UJ w Krakowie i od 12 lat uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach z zakresu psychologii biznesu, psychologii twórczości, neurolingiwstyki, tańca i metod pracy z ciałem (między innymi : kurs Leadershipment Development Johna Scherera, kurs trenerski w Instutucie Neurolingwistyki Andrzeja Batki, treningi Metody Feldenkraisa, BMC®, Tai Chi, Skinner Releasing®, trening taneczny i choreograficzny w Eksperymentalnym Studio Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca). Spędziła15 lat na sali treningowej i w różnych twórczych przestrzeniach najpierw jako tancerka, a później jako performerka i choreografka (była stypendystką Ministra Kultury w dziedzinie tańca, realizowała Solo Projekt w Starym Browarze w Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk, współtworzyła projekty na Rynku w Lyonie i w Krakowie wraz z Pierre Deloche Company, oraz w muzeach sztuki współczesnej :CSW Warszawa, Monchengladbach, w Łodzi, Toruniu oraz w wielu innych centrach kultury)
7 lat pracowała z dziećmi ze specjalnymi potrzebami i dysfunkcjami układu nerwowego, tworząc dla nich programy rozwoju przez sztukę oraz współtworząc Festiwal Radości i Uśmiechu Lajkonik w Krakowie. Bardzo dużo się od nich nauczyłam o empatii i cieszeniu się każdą chwilą życia. Od 13 lat wykłada w Studium Terapii przez Sztukę w Krakowie. 3 lata wykładała na Wydziale Muzykoterapii Akademii Muzycznej w Krakowie, a ostatni rok na Wydziale Aktorskim WSKiMS w Warszawie. Napisała 1 książkę i 10 artykułów.