W ramach jesiennej odsłony XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz spektaklu Black Out w choreografii Bartka Woszczyńskiego. To spektakl inspirowany specyfiką zawodu śledczych, którzy często w oparciu o strzępki informacji muszą odtworzyć przeszłość i wypełnić ten „black out”. To psychologiczna gra, w której liczą się nie tylko fakty, ale także przypuszczenia, oskarżenia, przebiegłość, a przede wszystkim instynkt. Nieustanne zrzucanie winy, wzajemne oskarżenia, ciągła zmiana, w tym, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem – to rzeczywistość, w jakiej znajdzie się trzech tancerzy: Artur Grabarczyk, Bartek Woszczyński oraz Szymon Osiński. Decyzja będzie musiała zostać podjęta na końcu, a więc tik, tak. Patrzcie uważnie, bo czas ucieka.
Biorąc formę tańca współczesnego jako główny środek wyrazu, chciałbym poszerzyć jego definicje poprzez czerpanie inspiracji również z innych form sztuki. Moim celem jest zatarcie granicy pomiędzy narracją i abstrakcją i próba stworzenia wielopłaszczyznowego spektaklu, w którym ruch oraz jego kompozycja jest jedynie zaproszeniem do indywidualnej interpretacji. Wierzę w to, że „Black Out” pozwoli publiczności zredefiniować swoje schematy myślowe podczas podejmowania decyzji i sprawi, że spojrzą na nie z innej perspektywy. Jestem pewien, że dynamika spektaklu, w którym „podejrzani” oraz „niewinni” (a więc te pozornie „złe” oraz „dobre” decyzje) będą zmieniać się jak w kalejdoskopie, zapraszając publiczność do psychologicznej gry ukazanej poprzez bardzo fizyczny oraz dynamiczny język tańca współczesnego.
Bartek Woszczyński
Koncepcja i choreografia: Bartek Woszczyński
Wykonanie: Artur Grabarczyk, Szymon Osiński, Bartek Woszczyński
Muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Koprodukcja: Teatr Tańca Zawirowania/ Fundacja Scena Współczesna/ Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Bartek Woszczyński – choreograf i tancerz, absolwent londyńskiej wyższej szkoły the Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. W Polsce uczestniczył w różnych projektach tańca współczesnego, w tym także w projektach komercyjnych m.in. You Can Dance. Przez trzy sezony związany był z Black Box Dance Company w Danii. Współpracował z takimi choreografami, jak Fotis Nikolaou, Soodong Jung, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Renaud Wiser, Mari Carrasco, Yong Sean Liu. Jego choreografie wystawiane były m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Bułgarii, Białorusi, Portugalii oraz Korei Południowej. W międzynarodowym konkursie choreograficznymK „Warsaw ZAWIROWANIA Dance” w 2017 roku jego ostatni projekt solowy After the Past otrzymał wyróżnienie w postaci zaproszenia do Jerozolimy na Jerusalem Dance Week.
***
Rezerwacji na wybrane spektakle można dokonywać mailowo, wysyłając wiadomość pod adres ttzawirowania@gmail.com.
Tym razem organizatorzy wprowadzili system płatności PAY AS YOU FEEL, uczestnicy będą mogli zapłacić po spektaklu tyle, ile uważają się za stosowne.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1883199248435175/