Laboratorium Ruchu ESK 2016 zaprasza na dwa spektakle jednego wieczoru: Trzeci element Michała Ratajskiego i Anny Haracz oraz Blue Resonance Anny Haracz.
Trzeci element
Steve Paxton: ,,Partnerzy odnajdują swój wzajemny small dance. Jeśli utrzymają prędkość wynikającą z delikatnych przepływów w ich ciałach, pojawia się wzajemne rozpoznanie. Jeśli podejmą próbę kontynuowania, taniec powiększa się, nabiera prędkości i przestrzeni.”.
Pomysł i wykonanie: Anna Haracz i Michał Ratajski
Muzyka: Marcus Saudy
Kostiumy: własne, z pomocą Katarzyny Stasiak
The Blue Resonance
Anna Haracz: „To nie jest spektakl, to mój taniec i mój śpiew, za każdym razem nie do powtórzenia zdarzenie które jest rezonansem miejsca, czasu, otoczenia, stanu, przepływu lub jego braku, myśli bądź bezmyślności, uczuć bądź ich braku. To może być cokolwiek – takie jakie jest. Teraz.”
Ojciec dbał o chleb, brat – bronił, nauczyciel – prowadzi a partner – wspiera… Umiem żyć bez tego… Opłacam rachunki, uszczelniam cieknące krany i … mogę być gdziekolwiek…
… ale, gdy mam przy sobie moich mężczyzn, zamykam oczy i tańczę tak, jak najbardziej lubię na świecie… bez strachu, że o coś się rozbiję… czyli rezonuję błękitem…
koncept i wykonanie: Anna Haracz
muzyka i śpiew: Anna Haracz
kostium: Anna Haracz
światła: Artur Apanowicz
czas trwania: 20 min
Projekt współfinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca i Biuro Festiwalowe Impart 2016
Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław
Bilety: 20, 15 zł
Rezerwacja:
telefon: +48 666 533 665
e-mail: cia@cia.wroclaw.pl
Projekt Laboratorium ruchu ESK 2016 tworzony jest we współpracy z m.in. z Biurem Festiwalowym Impart 2016, z Instytutem Muzyki i Tańca, z Centrum Inicjatyw Artystycznych, z zespołami i artystami, teoretykami i krytykami tańca, z organizacjami zajmującymi się kulturą ruchu. Laboratorium ruchu konsekwentnie i umiejętnie upowszechniające sztukę tańca będzie stanowić ważną część programu Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu w 2016 roku (organizacja Polskiej Platformy Tańca). Program ma na celu zapewnienie warunków dla rozwoju nowych definicji rozumienia sztuki, tańca, poszerza zakres słownictwa związanego z ruchem, przekracza jego formalną reprezentację, skupia uwagę na procesie twórczym, rozwija myślenie o ruchu. Ideą programu jest budzenie, kształtowanie i rozwijanie świadomości i społecznej aktywności mieszkańców poprzez ingerencję tancerzy, performerów w przestrzeń historyczną, publiczną, społeczną i mentalną Wrocławia. Zaproszeni do projektu artyści urzeczywistnią swoje nowatorskie pomysły w kontekście miasta i zastanej społeczności.