
Nienasycenie. Fot. Mirka Maruszak.
Nienasycenie. Fot. Mirka Maruszak.
Nienasycenie
Motto:
„Nienasycenie istnieniem samym, nienasycenie pierwotne” (Witkacy)
Z recenzji:
„Dużo emocji na widowni wzbudziło Nienasycenie w choreografii Pawła Matyasiaka. Jedyne, co nie udało się tancerkom, to… nasycenie publiczności tańcem. Gdy skończyły tańczyć, widzowie byli zawiedzeni, wszyscy chcieli jeszcze oglądać je w tańcu, popatrzeć choćby na plucie wodą i maski na twarzach, które z pewnością nie należały do ładnych. W tym spektaklu udała się rzecz trudna nawet brzydkie rzeczy zachwycały”.
Justyna Suchecka, Gazeta Wyborcza, 09.12.2009.
Koncepcja artystyczna i choreografia: Paweł Matyasik
Współpraca w procesie kreacji dynamicznej: Liliana Owoc Pierzchała
Współtworzą i tańczą: Małgorzata Mielech i Zofia Jakubiec
Scenografia i kostiumy: Paweł Matyasik, Zofia Jakubiec
Muzyka: Archiwum Fluxus, Archive
Premiera: 06.12.2009
Spot: http://www.youtube.com/watch?v=ea11ai4OcbE
The Outline
„Samotność na wyciągnięcie ręki, czy duchota podwójnego oddechu pod jednym, szczelnie przylegającym do nieistniejącego kloszem? kogo zaprosisz do środka koła? komu dasz się zatrzasnąć i gdzie schowano klucze?”
Z recenzji:
„Czym jest prywatność, a czym samotność i dlaczego rozróżnienie tych pojęć jest tak ważne? The outline to spektakl o samotności będącej nieuchronnym efektem kontaktów z innymi ludźmi, dającymi z siebie zbyt mało lub zbyt wiele. To dlatego uciekamy w prywatność, bronimy dostępu do swoich najtajniejszych i najbardziej wrażliwych na uraz emocji – i dopiero poniewczasie orientujemy się, że w chęci zachowania granicy między sobą a innymi, w chęci znalezienia bezpiecznego schronienia tak naprawdę skazaliśmy się na uwięzienie pod kloszem.Tylko że wyjście spod klosza nie jest łatwe, a im dłużej się pod nim tkwi, tym jest trudniejsze. I bardzo często, gdy samotność trwa za długo, miejsce pod kloszem wydaje się jedynym, choć dusznym, ciasnym i ograniczonym miejscem na świecie, Gdzie można żyć. Oczywiście samotnie”.
mmpoznan, Lilia Łada,27.06.2010
Choreografia: Karolina Wyrwał
Muzyka (kompozycja i realizacja elektroniczna): Paul Tinsley (UK)
Scenografia i kostiumy: Zofia Jakubiec
Asystenci choreografa: Urszula Bernat i Zofia Jakubiec
Czas trwania:25 minut
***
Prezentacje w ramach projektu Wielkopolska przestrzeń dla tańca, wspieranego przez program Scena dla tańca 2012 Instytutu Muzyki Tańca. Projekt Wielkopolska przestrzeń dla tańca ma na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności spektakli Polskiego Teatru Tańca i otworzenie nowych dróg współpracy z ośrodkami kultury na terenie województwa, posiadającymi odpowiednią infrastrukturą dla tańca. Na co dzień nie posiadający własnej sceny zespół PTT, pozbawiony jest możliwości regularnej prezentacji spektakli repertuarowych w Wielkopolsce, gdzie posiada największą publiczność.