Ludzie tańca

Karolina Wyrwał

  • choreograf
  • tancerka
  • pedagog
Zdjęcie: Karolina Wyrwał

Na zdjęciu: Karolina Wyrwał

Wersja do druku

Udostępnij

Karolina Wyrwał – niezależna performerka, choreografka i dyrektorka artystyczna mieszkającą w Berlinie. Ukończyła studia licencjackie z wyróżnieniem  w dziedzinie sztuk performatywnych w NSCD w Wielkiej Brytanii, a także posiada tytuł magistra inżyniera technologii żywności i żywienia człowieka.

Współpracowała z uznanymi choreografami, takimi jak: Ohad Naharin, Shobana Jeyasingh, Jacek Przybyłowicz, Vanessa Haska, Be van Vark. Występowała z Polskim Teatrem Tańca (2008-2012) i teatrami berlińskimi: Cie Toula Limaios (2012-2023), Thikwa Theatre (2008) i Tanztheater Global. Jest autorką choreografii do trzech pełnometrażowych spektakli Atelier Polskiego Teatru Tańca (Solo na Dwie Osoby, The Outline i Double Trouble) oraz założycielką The Black & White Project, znanego z nagradzanych krótkometrażowych prac wideo (Rough Image, A Pinch if White). Współpracowała również z Filharmonią Szczecińską, gdzie była współchoreografką interaktywnego spektaklu Bromba and the Music dla 40 młodych tancerzy.

Od 2019 roku Karolina ściśle współpracuje z artystą muzyki elektronicznej  BLACKPITCH (DE), reżyserując, choreografując i produkując wideoklipy. Jej filmy Divebomb, End Effect i Rollcall zdobyły uznanie na wielu festiwalach  filmowych.

W 2023 roku otrzymała artystyczne stypendium badawcze wspierane przez Senacki Departament Kultury i Spójności Społecznej w Berlinie. Ponadto jej film End Effect stał się częścią globalnej kampanii Why Plastic Fundacji WHY, prezentowanej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Odense (OFF21).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close