Scena dla Tańca 2012/Wielkopolska przestrzeń dla tańca: Polski Teatr Tańca – „Nienasycenie” (chor. Paweł Matyasik) + „The Outline” (chor. Karolina Wyrwał)

Zdjęcie: Scena dla Tańca 2012/Wielkopolska przestrzeń dla tańca: Polski Teatr Tańca – „Nienasycenie” (chor. Paweł Matyasik) + „The Outline” (chor. Karolina Wyrwał)

Nienasycenie. Fot. Mirka Maruszak.

Wersja do druku

Udostępnij

Nienasycenie

 

Motto:
„Nienasycenie istnieniem samym, nienasycenie pierwotne” (Witkacy)

Z recenzji:

 

„Dużo emocji na widowni wzbudziło Nienasycenie w choreografii Pawła Matyasiaka. Jedyne, co nie udało się tancerkom, to… nasycenie publiczności tańcem. Gdy skończyły tańczyć, widzowie byli zawiedzeni, wszyscy chcieli jeszcze oglądać je w tańcu, popatrzeć choćby na plucie wodą i maski na twarzach, które z pewnością nie należały do ładnych. W tym spektaklu udała się rzecz trudna nawet brzydkie rzeczy zachwycały”.

Justyna Suchecka, Gazeta Wyborcza, 09.12.2009.

Koncepcja artystyczna i choreografia: Paweł Matyasik

Współpraca w procesie kreacji dynamicznej: Liliana Owoc Pierzchała

Współtworzą i tańczą: Małgorzata Mielech i Zofia Jakubiec

Scenografia i kostiumy: Paweł Matyasik, Zofia Jakubiec

Muzyka: Archiwum Fluxus, Archive

Premiera: 06.12.2009

Spot: http://www.youtube.com/watch?v=ea11ai4OcbE

The Outline

 

„Samotność na wyciągnięcie ręki, czy duchota podwójnego oddechu pod jednym, szczelnie przylegającym do nieistniejącego kloszem? kogo zaprosisz do środka koła? komu dasz się zatrzasnąć i gdzie schowano klucze?”

Z recenzji:

 

„Czym jest prywatność, a czym samotność i dlaczego rozróżnienie tych pojęć jest tak ważne? The outline to spektakl o samotności będącej nieuchronnym efektem kontaktów z innymi ludźmi, dającymi z siebie zbyt mało lub zbyt wiele. To dlatego uciekamy w prywatność, bronimy dostępu do swoich najtajniejszych i najbardziej wrażliwych na uraz emocji – i dopiero poniewczasie orientujemy się, że w chęci zachowania granicy między sobą a innymi, w chęci znalezienia bezpiecznego schronienia tak naprawdę skazaliśmy się na uwięzienie pod kloszem.Tylko że wyjście spod klosza nie jest łatwe, a im dłużej się pod nim tkwi, tym jest trudniejsze. I bardzo często, gdy samotność trwa za długo, miejsce pod kloszem wydaje się jedynym, choć dusznym, ciasnym i ograniczonym miejscem na świecie, Gdzie można żyć. Oczywiście samotnie”.

mmpoznan, Lilia Łada,27.06.2010

Choreografia: Karolina Wyrwał

Muzyka (kompozycja i realizacja elektroniczna): Paul Tinsley (UK)

Scenografia i kostiumy: Zofia Jakubiec

Asystenci choreografa: Urszula Bernat i Zofia Jakubiec

Czas trwania:25 minut

***

Prezentacje w ramach projektu Wielkopolska przestrzeń dla tańca, wspieranego przez program Scena dla tańca 2012 Instytutu Muzyki Tańca. Projekt Wielkopolska przestrzeń dla tańca  ma na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności spektakli Polskiego Teatru Tańca i otworzenie nowych dróg współpracy z ośrodkami kultury na terenie województwa, posiadającymi odpowiednią infrastrukturą dla tańca. Na co dzień nie posiadający własnej sceny zespół PTT, pozbawiony jest możliwości regularnej prezentacji spektakli repertuarowych w Wielkopolsce, gdzie posiada największą publiczność.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close