Kołobrzeg: Polski Teatr Tańca „Alexanderplatz”

Zdjęcie: Kołobrzeg: Polski Teatr Tańca „Alexanderplatz”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca pokaże w Kołobrzegu spektakl Alexanderplatz w choreografii Pauliny Wycichowskiej.

O spektaklu:

20. rocznica radykalnych przemian jakie przeszła Europa Środkowa, stała się okazją do refleksji na temat całego procesu transformacji, który doprowadził do tego spektakularnego wydarzenia, jakim był upadek Muru Berlińskiego. Perspektywa polska i niemiecka, dotycząca genezy i skutków tych zdarzeń, z racji innych doświadczeń historycznych, zależności i odniesień kulturowych a także całkiem subiektywnych – ludzkich ocen, pozostając niezmiennie w kręgu zainteresowań polityków i historyków, stała się także niezwykłym źródłem, inspirującym dialog polsko-niemieckich twórców spektaklu Alexanderplatz.

Wydarzeniom 1989 roku poświęcono dotąd wiele uwagi, zarówno w przestrzeni oficjalnej – politycznej i dyplomatycznej – jak i artystycznej, na podkreślenie zasługuje jednakże fakt,  że Alexanderplatz to jedyne dzieło, które dotyka tego tematu z perspektywy uniwersalnego języka tańca.

Trailer

choreografia: Paulina Wycichowska
muzyka: Jan A. P. Kaczmarek
scenografia: Franz Dittrich
asystent choreografa: Anna Gruszka
video: Daniel Stryjecki
światło: Arkadiusz Kuczyński
realizacja dźwięku: Mateusz Rogaliński
premiera: 11.11.2009
obsada premierowa: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Urszula Bernat, Agnieszka Błacha, Szymon Halik, Ofir La-Vie, Maciej Kuźmiński, Anna Marek, Daniel Stryjecki, Polo Vaudeville, Karolina Wyrwał.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kołobrzeg: Regionalne Centrum Kultury, ul. Solna 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close