Ludzie tańca

Zdjęcie: Daniel Stryjecki

Fot. z archiwum PTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Daniel Stryjecki – dyplomowany tancerz i absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Solista Polskiego Teatru Tańca, w którym jest związany od 1998 roku.Tańczy m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Wiosna-Effatha, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Już się zmierzcha, FootBall@…, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Alexanderplatz i Desert (chor. Paulina Wycichowska), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

W 2009 roku debiutował jako choreograf w Atelier Polskiego Teatru Tańca spektaklem DSM-IV 301.81. Od kilku lat z wielkim powodzeniem realizuje projekcje do spektakli teatralnych, prezentacje multimedialne oraz komercyjne spoty reklamowe. W roku 2008 otrzymał wyróżnienie – nagrodę publiczności „Biały Bez” w kategorii najpopularniejszy artysta – tancerz Wielkopolski. W roku 2011 podczas Malta Festival zrealizował projekt Akcja „IN-VITRO”.

Wielokrotny uczestnik Warsztatów DanceWeb w Wiedniu. Jest pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close