Wejherowo: Polski Teatr Tańca „Tango z Lady M.” – chor. Ewa Wycichowska

Zdjęcie: Wejherowo: Polski Teatr Tańca „Tango z Lady M.” – chor. Ewa Wycichowska

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Tango z Lady M. w choreografii Ewy Wycichowskiej. Tym razem spektakl zostanie pokazany w Wejherowie. Temat podjęty przez realizatorów sięga w swojej inspiracji nie tylko do motywów szekspirowskich, z ogniskującą postacią Lady Makbet, odwołuje się również do starożytnego mitu o Medei i zdarzeń współczesnych. Twórców nie interesuje jednak historia i apoteoza zbrodni. Dramat i przewrotność ludzkich losów staje się w tym spektaklu punktem wyjścia do refleksji na temat istoty dobra i zła, jednostki i zbiorowości, odpowiedzialności za czyny i przebaczenia win, również dzisiaj.

Taniec staje się tutaj nie tylko środkiem wyrazu, ale i sposobem porozumienia między bohaterami. Kluczowym jest motyw „tanga”, tańca nasyconego namiętnością i ekspresją, silnym splotem sacrum i profanum. Tango z Lady M. to także nasza propozycja rozmowy o tym, że koniec wieku nie musi oznaczać końca naszego wspólnego i indywidualnego świata.

Spektakl nagrodzony Buławą Hetmańską na XXV Zamojskim Lecie Teatralnym.

  • idea i choreografia: Ewa Wycichowska
  • muzyka: Leszek Możdżer, Astor Piazzolla
  • scenografia i kostiumy: Maria Balcerek
  • czas trwania: 60 minut
  • premiera: 28.01.2000.
    obsada premierowa: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Agnieszka Błacha, Piotr Chudzicki, Adriana Cygankiewicz, Anna Gruszka-Kopeć, Anna Marek, Iwona Pasińska, Elwira Piorun, Bartłomiej Raźnikiewicz, Adrian Rzetelski, Daniel Stryjecki, Ewa Sobiak, Konrad Stefański, Daniel Stryjecki, Shuji Waseda, Paulina Wycichowska

    obsada z 13.09.2013, MP2, Międzynarodowe Targi Poznańskie (wnowienie jubileuszowe): Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Adriana Cygankiewicz, Paweł Malicki, Josefine Patzelt, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska oraz Bartłomiej Raźnikiewicz (gościnnie)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wejherowo: Filharmonia Kaszubska, ul. Sobieskiego 255

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close