Ludzie tańca

Zdjęcie: Adriana Cygankiewicz

Adriana Cygankiewicz, fot. A. Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Adriana Cygankiewicz– tancerka. Od ukończenia Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu (1989) jest związana z Polskim Teatrem Tańca. Obecnie jest jego solistką.

Tańczyła w choreografiach Conrada Drzewieckiego, Birgit Cullberg, Dominiqa Bagouet, Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Karine Saporta, Marie Brolin-Tani, Yossi Berga, Virpi Pahkinen, Jacka Przybyłowicza i Jo Strømgrena.

Jest absolwentką Wydziału Projektowania Kostiumu i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jako autorka kostiumów współpracowała m.in. z Ewą Wycichowską (Wiosna-Effatha, Komeda – Sextet), Jackiem Przybyłowiczem (Naszyjnik gołębicy, Barocco, Jesień – Nuembir), Susane Jaresand (En face), Pauliną Wycichowską (of(F) love), Spotkania… – Ad Hoc) i Takako Matsuda (Tysiąc kolorów).

Tańczy m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Komeda Sextet, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

Adriana Cygankiewicz, fot. A. Grabowski

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close